REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArchiwumKierunki mody kuchennej: szafki

Kierunki mody kuchennej: szafki

-

Najnowszy trend we współczesnych kuchniach: prostota, komfort, energooszczędność oraz funkcjonalność. W odróżnieniu od ubiegłych lat, kiedy to królował styl przejściowy, dzisiaj częściej decydujemy się na styl nowoczesny. Dla tych z Państwa, którzy myślą o zmianie wystroju swojej kuchni, czyli serca domu, kilka pomocnych uwag.

1. Wielopoziomowe i wielokolorowe szafki
Standardem są górne szafki kuchenne umieszczone na jednej wysokości. Jest to bardzo praktyczne. Dzisiaj jednak często projektujemy je na kilku poziomach z otwartymi półkami, ponieważ lubimy eksponować zarówno sprzęt kuchenny, jak i kolorystycznie dopasowane naczynia.
Białe szafki kuchenne to ciągle bestseller, jednak szary kolor staje się coraz bardziej modny. Choć szarości i biele są wysoko notowane, najpopularniejszym trendem kolorystycznym w naszych kuchniach jest mieszanie różnych kolorów szafek, np. czarnych szafek dolnych z górnymi białymi.

REKLAMA

2. Łączenie materiałów
Łączenie różnorodnych materiałów oraz stylów to chyba najbardziej widoczna zmiana jaka zaistniała w porównaniu do ubiegłych lat. Samo miksowanie materiałów w naszych domach nie jest nam obce, ale jest nowością jeśli chodzi o kuchnie. W przeszłości szafki kuchenne były projektowane w jednym stylu i kolorze, a blaty wykonywano z jednego materiału. Dzisiaj popularnym stało się zestawianie odmiennych nie tylko kolorem, ale i stylem szafek dolnych z górnymi. Jesteśmy też skłonni instalować blaty kuchenne wykonane z różnych materiałów. A więc nie boimy się łączenia wszechobecnego granitu ze szkłem, drewnem, metalem i innymi kamieniami. Łączenie materiałów i stylów to także wprowadzanie do nowoczesnych kuchni elementów tradycyjnych, jak np. rzeźbiony kredens czy farmerski stół.

3. Szafki z naturalnego drewna
Zapotrzebowanie na popularne meble kuchenne z naturalnego drewna, jak dąb, klon czy wiśnia drastycznie spada. Popularnością cieszą się te z amerykańskiego ciemnego orzecha oraz bardziej egzotycznych gatunków.

4. Ukryte spiżarnie
Nowoczesna kuchnia nie może obejść się bez dodatkowego zaplecza, a więc spiżarni. Jest to bardzo użyteczne pomieszczenie, czasami większe od samej kuchni, a kryjące niezbędne wyposażenie kuchenne i zapasy żywności za drzwiami od podłogi do sufitu. Takie drzwi nierzadko są wkomponowane w ściankę kuchenną tak, że wcale nie wyglądają na drzwi do oddzielnej przestrzeni, ale jak część szafek kuchennych.

5. Foliowane, lakierowane, laminowane, akrylowe, metalowe i szklane fronty
Fronty szafek w większej mierze wpływają na charakter kuchni i dziennych pokojów, na które kuchnie są otwarte. Przed ich zakupem należy więc poświęcić trochę czasu na przegląd nieustannie wzbogacanych ofert sklepowych. Na rynku coraz większym powodzeniem cieszą się szafki z frontami lakierowanymi, foliowanymi, laminowanymi czy akrylowymi. Połysk, mat i półmat to dodatkowe opcje do rozważenia. Wzrasta popyt na szafki kuchenne pokrywane laminatami o wysokim połyku, z wysoką odpornością na uszkodzenia i szeroką paletą kolorów. Fronty ze stali nierdzewnej są lubiane, bo są lekkie i dobrze wyglądają w połączeniu z drewnem oraz pasują do urządzeń kuchennych. Natomiast fronty ze szkła przeźroczystego, mlecznego czy lakierowanego są wręcz rozchwytywane, ponieważ charakteryzują się idealnym połyskiem. W połączeniu z aluminium i egzotycznym drewnem uznawane są za kwintesencję nowoczesnego stylu.

W kuchniach priorytetem jest utrzymanie czystości, a uproszczone wykończenie i umeblowanie w stylu nowoczesnym odzwierciedla tę potrzebę. Dają one także możliwość zastosowania najnowszych produktów, gadżetów high tech i udoskonalanych materiałów wykończeniowych. Dlatego nie dziwi, że współczesna estetyka zaczyna powoli dominować w naszych kuchniach.

Tekst i zdjęcia: Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C

ANNALINE INTERIOR DESIGN LLC
annalineid.wix.com/annalineid
www.facebook.com/annalineid

[ot-gallery url=”https://dziennikzwiazkowy.com/gallery/modne-wnetrza-szafki-kuchenne/”]

REKLAMA

2103076243 views

REKLAMA

2103076476 views

REKLAMA

2104872868 views

REKLAMA

2103076619 views

REKLAMA

2103076719 views

REKLAMA

2103076828 views