REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArchiwumHiena medialna. Jak kraść to miliony, jak kochać to księcia

Hiena medialna. Jak kraść to miliony, jak kochać to księcia

-

O miłości może kiedy indziej. Dziś będzie o konsumpcji i przywłaszczaniu mienia. Co prawda nie za miliony, ale jednak niemniej spektakularnym.

W jednym z naszych umiłowanych polskich sklepów spożywczych w Chicago, można na wejściu obejrzeć zdjęcia zrobione kamerą przemysłową, z dopiskiem: „Individuals not allowed in store:” . Między regałami grasują sprytni wyjadacze o lepkich rękach i śliskich charakterach. Smakosze, którzy w nazwie „sklep spożywczy” sprytnie pominęli słowo „sklep” i zabrali się ochoczo do spożywania, tudzież wynoszenia w celu spożycia, jak domniemam w bardziej sprzyjających okolicznościach przyrody. Zresztą nie mi oceniać, czy kradzież bułki z głodu, to ciągle kradzież i czy jest to równoważne etycznie z kradzieżą „pół litra”. Kto wie, co dla kogo jest towarem pierwszej potrzeby.

REKLAMA

Jednak głupia sprawa tak zawisnąć na ścianie wstydu za serek wiejski.

Sciana wstydu 1sciana3

 

 

 

 

 

 

Dla tych, którzy z góry oceniają naszych rodaków, sypiąc przy okazji dowcipami o niemieckich samochodach „sprowadzanych” do Polski, mam niespodziankę. Wynoszenie wszystkiego zewsząd nie jest sportem narodowym Polaków, ta umiejętność okazuje się być uniwersalna. Amerykanie nie wynoszą, ale wywożą towar ze spożywczego wózkami. O tym jak to sprawnie zrobić, aby nie zostać złapanym, można przeczytać na forach internetowych, poświęconych także m. in. zdobywaniu kartek na żywność. Tutaj ważna informacja prosto z takiego forum. Jeżeli posiadacie na koncie bankowym kwotę przynajmniej dwóch tysięcy dolarów, nawet nie startujcie po kartki. Co innego dobre auto, posiadanie go absolutnie nie wyklucza petenta starającego się o pomoc w dożywianiu swojej rodziny. Auto musi być dobre, bo wozimy nim dzieci do szkoły a dzieci to nasz skarb i muszą być bezpieczne. Niestety w tym przypadku nie dysponuję dokumentacją fotograficzną.

Chociaż, wydaje się ona co najmniej zbędna bo o tym, że co poniektórzy nasi rodacy jeżdżą na zakupy np. mercedesem, płacąc przy kasie „linkiem”, nie wiedzą już tylko przedszkolaki i urzędnicy przyznający pomoc dla najuboższych. Ta sytuacja jednak to już zupełnie co innego. Taki mercedes na przykład, wszak dowodem zaradności jest a nie grzechu. Chociaż muszę się przyznać, że czasami przy kasie mam ochotę zabawić się w pana Sławka. O tym kim jest pan Sławek, dowiedzieć się można tutaj:

 

http://youtu.be/F-Ak6oZYM64

Wasza
hiena medialna

REKLAMA

2093119093 views

REKLAMA

2093119377 views

REKLAMA

2094915826 views

REKLAMA

2093119627 views

REKLAMA

2093119765 views

Podniebne afery

Lud Jaszczurów

Gwiazda nowej ery

Śmierć na życzenie

Podwójna broń Oswalda

REKLAMA

2093119906 views