REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaŹródło w Białym Domu: obostrzenia w podróżowaniu nie zostaną od razu zniesione

Źródło w Białym Domu: obostrzenia w podróżowaniu nie zostaną od razu zniesione

-

Administracja prezydenta Joe Bidena nie zniesie od razu restrykcji w podróżowaniu, nawet jeśli są na nią wywierane naciski – powiedział Reuterowi pracownik Białego Domu.

W czerwcu rząd USA uruchomił roboczą grupę zrzeszającą ekspertów z UE, Wielkiej Brytanii, Kanady i Meksyku, by ustalić, w jaki sposób można by zdjąć obostrzenia w podróżowaniu. “Eksperci spotkali się już wiele razy, ale będą prowadzone jeszcze dalsze dyskusje, zanim ogłosimy kolejne kroki dotyczące otwierania granic z jakimkolwiek innym krajem” – powiedział agencji Reutera w środę urzędnik Białego Domu.

REKLAMA

“Dokonaliśmy gigantycznego postępu w naszych wysiłkach na rzecz szczepień, tak jak wiele z tych państw, ale chcemy się upewnić, że postępujemy z rozmysłem i jesteśmy w stanie w sposób zrównoważony wznowić podróże międzynarodowe, kiedy będzie to bezpieczne” – dodał.

Amerykańskie firmy oraz organizacje branży turystycznej i transportowej coraz mocniej naciskają na administrację prezydenta Joe Bidena w sprawie otwarcia granic dla międzynarodowej turystyki. “Uważamy, że otwarcie na międzynarodowe podróże jest teraz możliwe, przynajmniej z krajów o niskim ryzyku” – powiedział portalowi “The Hill” Steve Shur, szef Travel Technology Association, jednej z grup domagających się zmiany obecnych przepisów. Wcześniej akcje lobbingu w tej sprawie prowadziła m.in.

Amerykańska Izba Handlowa oraz największe firmy hotelarskie, agencje turystyczne i linie lotnicze. Jak oszacował “The Hill”, USA stanowią największy rynek turystyki na świecie, wart ok. 105 mld dolarów.

Od miesięcy granice USA są zamknięte dla niemal wszystkich podróżnych z niemal wszystkich krajów. Z kolei Unia Europejska otworzyła granice dla zaszczepionych Amerykanów już prawie miesiąc temu. (PAP)

REKLAMA

2119161438 views

REKLAMA

2119161532 views

REKLAMA

REKLAMA

2120957886 views

REKLAMA

2119161601 views

REKLAMA

2119161657 views

REKLAMA

2119161702 views