REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaŹródła USA: zwłoki Bagdadiego pochowano w morzu

Źródła USA: zwłoki Bagdadiego pochowano w morzu

-

Według funkcjonariuszy rządu USA, którzy zastrzegli sobie anonimowość, zwłoki przywódcy dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Bagdadiego, który zginął podczas operacji sił specjalnych USA w Syrii, zostały pochowane w morzu.

Szef Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA gen. Mark Milley ograniczył się w poniedziałek w Waszyngtonie do stwierdzenia, że zwłoki Bagdadiego „zostały potraktowane w odpowiedni sposób, zgodnie z naszą standardową procedurą operacyjną i prawem konfliktu zbrojnego”.

REKLAMA

Według wspomnianych źródeł Bagdadi miał zostać pochowany w morzu, po wykonaniu wymaganych przez religię islamską czynności, podobnie jak przywódca al-Kaidy Osama bin Laden w 2011 r., który został zabity przez komandosów USA podczas ataku na jego kryjówkę w Pakistanie.

Pochówek w morzu ma zapobiec temu aby grób terrorystów nie stał się celem pielgrzymek ich zwolenników.

Al-Bagdadi, który w szczytowym okresie istnienia IS kierował terrorem na znacznej części terytoriów Iraku i Syrii, był na celowniku służb specjalnych USA i innych krajów przez wiele lat.

Według Milleya ostatnio Waszyngton otrzymał informacje, że Bagdadi ukrywa się on w jednym z domów w rejonie Idlib, w północno zachodniej Syrii. Podczas akcji sił specjalnych USA schronił się wraz z trójką dzieci w podziemnym tunelu, gdzie zdetonował pas z ładunkami wybuchowymi.

„Jego szczątki zostały przewiezione w bezpieczne miejsce aby potwierdzić tożsamość za pomocą analizy DNA” – powiedział generał. (PAP)

Na zdjęciu: Abu Bakr al-Baghdadi fot.Al-Furqan Media

REKLAMA

2094052112 views

REKLAMA

REKLAMA

2094052396 views

REKLAMA

2095848845 views

REKLAMA

2094052646 views

REKLAMA

2094052784 views

Pies w Atlancie (i nie tylko)

Napiwki i polityka

Zamach czy morderstwo?

Horror w Texas City

Klimatyczna zagadka

REKLAMA

2094052925 views