REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Źródła: nie ma decyzji ws. szkolenia gwardii narodowej Ukrainy

Źródła: nie ma decyzji ws. szkolenia gwardii narodowej Ukrainy

-

Stany Zjednoczone nie podjęły ostatecznej decyzji w sprawie zapowiedzianego już wysłania amerykańskich wojskowych na Ukrainę, gdzie mieliby szkolić tamtejszą gwardię narodową – podał w piątek przedstawiciel armii USA, cytowany przez agencję Reutera.

Wypowiedź proszącego o anonimowość przedstawiciela amerykańskiej armii podaje w wątpliwość plany ogłoszone już dawno temu – zauważa Reuters.

Pentagon ogłosił program szkoleniowy w sierpniu ub.r. W styczniu dowódca amerykańskich sił w Europie gen. broni Ben Hodges zapowiedział, że amerykańscy wojskowi rozpoczną szkolenie ukraińskiej gwardii narodowej w marcu.

W czwartek zamiar wysłania na Ukrainę wojskowych instruktorów potwierdziło brytyjskie MSZ, a pod koniec lutego o wysłaniu polskich szkoleniowców poinformował polski wicepremier i minister obrony Tomasz Siemoniak. Powiedział, że Polska zamierza przygotować do stu instruktorów do szkolenia ukraińskich podoficerów; decyzja, czy i ilu pojedzie na Ukrainę, zapadnie w marcu. Siemoniak wyjaśniał, że program, który jest przygotowywany, dotyczy dwóch ukraińskich ośrodków szkoleniowych – pod Kijowem i pod Lwowem.

W czwartek wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksiej Mieszkow oznajmił, że celem – jak to ujął – “pompowania” na Ukrainę zagranicznych instruktorów jest zdestabilizowanie sytuacji w tym kraju.(PAP)

fot.Sergey Dolzhenko/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks