REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaZostał ojcem... i zrzucił sutannę

Został ojcem… i zrzucił sutannę

-

Ksiądz Dean McFalls w sobotę został ojcem, a w niedzielę zrezygnował ze stanu duchownego. Pod koniec niedzielnego nabożeństwa w kościele St. Mary’s w Stockton w Kalifornii poinformował parafian o swojej decyzji.

Kościół St. Mary fot. saintmarystockton.org Ksiądz Dean McFalls fot. holychoices.org
Kościół St. Mary fot. saintmarystockton.org Ksiądz Dean McFalls fot. holychoices.org

Część wiernych rozczarowanych odejściem popularnego księdza wyraziła przekonanie, że Kościół katolicki powinien odstąpić od nakazu celibatu. Rezygnację McFallsa uważają za bolesną stratę. W rozmowie z lokalną telewizją ksiądz wyjaśniał swoje stanowisko w tej sprawie: – Gdyby Kościół katolicki nie stawiał tak trudnych wymagań, byłbym lepszym człowiekiem, bardziej skutecznym. Może nadejdzie czas, kiedy księża będą mogli się żenić, tak jak wieki temu. Jednak w żadnym wypadku nie chcę usprawiedliwiać tym własnego postępowania.

REKLAMA

Syn McFallsa, Gabriel, urodził się w sobotę. Tożsamości matki nie ujawniono. Zawiadamiając o swoim odejściu, ksiądz dziękował za wieloletnie poparcie i udział w życiu parafii. – Wkrótce urodzi się dziecko, a ja jestem jego ojcem. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność za mój czyn i zrobię wszystko, co w mojej mocy, by moje dziecko było otoczone miłością i opieką, na którą zasługuje.

Arcybiskup Parolin, sekretarz stanu w Watykanie, zaledwie kilka tygodni wcześniej powiedział, że „kościół powinien odzwierciedlać ducha demokracji”. Wypowiedź tę przyjęto jako potencjalne otwarcie na dyskusję o celibacie.

(eg)

REKLAMA

2096857723 views

REKLAMA

REKLAMA

2096857956 views

REKLAMA

REKLAMA

2098654351 views

REKLAMA

2096858102 views

REKLAMA

2096858202 views

REKLAMA

2096858313 views