REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaZoo w Miami przeprasza za niewłaściwe traktowanie ptaka kiwi, które wzbudziło oburzenie...

Zoo w Miami przeprasza za niewłaściwe traktowanie ptaka kiwi, które wzbudziło oburzenie w Nowej Zelandii

-

Opublikowany w internecie film ze „spotkań z kiwi” w zoo w Miami wzbudził oburzenie w Nowej Zelandii. Na nagraniu stanowiący symbol wysp prowadzący nocny tryb życia ptak jest głaskany przez zwiedzających w jasnym świetle. – To nie było właściwe, obraziliśmy cały naród – przeprosił rzecznik amerykańskiego zoo.

REKLAMA

„On lubi być głaskany, jest jak szczeniak” – mówi opiekun ptaka na opublikowanym we wtorek w mediach społecznościowych nagraniu. Zwiedzający, którzy za 25 dolarów wykupili „spotkanie z kiwi”, otaczają jasno oświetlony stół, na którym umieszczono zwierzę, głaszczą je i karmią.

Kiwi zostało przekazane ogrodowi zoologicznemu w Miami w dobrej wierze, z nadzieją, że będzie tam chronione tak jak w Nowej Zelandii – powiedział nowozelandzkiemu radiu Paora Haitana, działacz na rzecz ochrony środowiska i lider społeczności maoryskiej. Haitana był członkiem delegacji, która w 2019 r. podarowała kiwi zoo; zwierzę zostało nazwane Paora na jego cześć.

Te ptaki powinny być trzymane w ciemności, takie traktowanie budzi bardzo poważne wątpliwości, jasne światło może uszkodzić wzrok kiwi – dodał Haitana.

Kiedy tylko zobaczyłem to nagranie, zdałem sobie sprawę z tego, że popełniliśmy poważny błąd i obraziliśmy cały naród – przekazał mediom Ron Magill, dyrektor ds. komunikacji zoo w Miami. Jest mi wstyd, organizacja tych spotkań nie była właściwa – uzupełnił.

„Spotkania z kiwi”, reklamowane przez ogród zoologiczny jako atrakcja, która „będzie zawsze cieszyć”, zostały wycofane z oferty.(PAP)

REKLAMA

2095791270 views

REKLAMA

REKLAMA

2095791504 views

REKLAMA

2097587901 views

REKLAMA

2095791655 views

REKLAMA

2095791759 views

REKLAMA

2095791870 views