REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Żołnierz przebrany za zamachowca doprowadził do interwencji saperów

Żołnierz przebrany za zamachowca doprowadził do interwencji saperów

-

fot.Jeon Heonkyun/EPA
fot.Jeon Heonkyun/EPA

Żołnierz amerykańskich sił specjalnych przebrany za zamachowca samobójcę doprowadził do interwencji saperów. Prawdopodobnie świętował Halloween – poinformowały w niedzielę francuskie media.

REKLAMA

2147483647 clicks

Dowódcy jednostki Fort Bragg w Karolinie Północnej (na południowym wschodzie USA) poinformowali, że “pewien osobnik usiłował wejść (na teren jednostki) w przebraniu zamachowca samobójcy”.

Żołnierz z Fort Bragg pojawił się w piątek wieczorem w punkcie kontrolnym; miał na sobie kamizelkę ze sztucznymi ładunkami wybuchowymi. Mężczyzna nie został rozpoznany przez pełniących służbę żołnierzy, w związku z czym doszło do interwencji saperów, a wejście do jednostki, w którym doszło do incydentu, było przez pewien czas zamknięte.

Jak podali dowódcy Fort Bragg, choć w sprawie jeszcze trwa śledztwo, “pierwsze poszlaki pozwalają sądzić, że chodziło o przebranie z okazji Halloween”. Dodatkowo w swoim komunikacie na Facebooku podkreślili fakt, że jest to temat, który należy traktować poważnie, ponieważ “wiele rodzin żołnierzy tej jednostki bezpośrednio odczuło skutki działań prawdziwych zamachowców, a nie tych przebieranych”.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2131794735 views

REKLAMA

REKLAMA

2131794750 views

REKLAMA

REKLAMA

2133591070 views

REKLAMA

2131794760 views

REKLAMA

2131794763 views

REKLAMA

2131794767 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek