REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zmarł Clive Cussler, autor popularnych powieści sensacyjno-przygodowych

Zmarł Clive Cussler, autor popularnych powieści sensacyjno-przygodowych

-

W wieku 88 lat zmarł amerykański pisarz Clive Cussler, autor popularnych powieści sensacyjno-przygodowych, a także podróżnik i poszukiwacz zatopionych wraków. O śmierci pisarza poinformowała w środę jego żona, Janet Horvath.

“Z ciężkim sercem chcę podzielić się tą smutną wiadomością, że mój mąż, Clive, zmarł w poniedziałek (…) Życie z nim było wielkim przywilejem i zaszczytem” – napisała na Facebooku Janet Horvath.

REKLAMA

Popularność Cussler zdobył już na początku lat 70. W 1973 roku wydał pierwszą powieść z jego najsłynniejszym bohaterem, Dirkiem Pittem. Książki Cusslera przetłumaczono na 60 języków i wydano w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce. Szacuje się, że na całym świecie sprzedano ponad 130 mln egzemplarzy jego powieści. W sumie napisał ich ponad 80.

Najbardziej znane to: “Wydobyć ‘Titanica'”, “Cyklop”, “Afera śródziemnomorska”, “Złoto Inków”, “Wir Pacyfiku”, “Sahara”. M.in. ta ostatnia książka została przeniesiona na ekran, a główne role zagrali w tym filmie Penelope Cruz i Matthew McConaughey.

Clive Cussler był także podróżnikiem, kolekcjonerem sportowych samochodów, marynistą i znakomitym płetwonurkiem. Wraz z grupą ekspertów odnalazł ponad 60 wraków mających znaczenie historyczne. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks