REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaZespół Yahoo pracuje nad nowym zabezpieczeniem urządzeń mobilnych

Zespół Yahoo pracuje nad nowym zabezpieczeniem urządzeń mobilnych

-

fot.Michael Nelson/EPA
fot.Michael Nelson/EPA

Inżynierowie z laboratorium Yahoo pracują nad nową metodą identyfikacji użytkownika smartfonu bez konieczności instalowania czytników linii papilarnych czy wpisywania kodu PIN. Do weryfikacji ma posłużyć ekran dotykowy, który rozpozna np. ucho właściciela.

REKLAMA

Portal TechCrunch donosi, że projekt został nazwany Bodyprint. Pracuje nad nim zespół, w skład którego wchodzą m.in. Christian Holz, Senaka Buthpitiya i Marius Knaust. Głównym założeniem Bodyprint jest wykorzystanie różnych części ciała jako biometrycznych markerów. Dzięki temu do identyfikacji użytkownika posłuży np. ucho albo jakiś element dłoni, niekoniecznie odcisk palca.

Yahoo zwraca uwagę, że głównym problemem, przed którym staje zespół badawczy, jest jakość współczesnych ekranów dotykowych, a dokładnie wykorzystywanych w nich czujników – nie są wystarczająco wrażliwe. Istnieją też obawy, czy w przyszłości tego typu weryfikacja nie będzie prowadziła do pomyłek w związku z podobnymi cechami anatomicznymi ludzi.

TechCrunch zwraca uwagę, że prace są na razie na wstępnym etapie. Podkreśla także, że pierwsze czytniki linii papilarnych były źle przyjmowane przez rynek, jednak z czasem ich technologia została udoskonalona i teraz są wykorzystywane w najważniejszych smartfonach i urządzeniach mobilnych występujących na rynku. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123297941 views

REKLAMA

REKLAMA

2123297958 views

REKLAMA

REKLAMA

2125094278 views

REKLAMA

2123297968 views

REKLAMA

2123297974 views

REKLAMA

2123297978 views