REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zatrzymano uczestnika zajść na Kapitolu noszącego T-Shirt „Camp Auschwitz”

Zatrzymano uczestnika zajść na Kapitolu noszącego T-Shirt „Camp Auschwitz”

-

FBI aresztowało w środę mężczyznę, który 6 stycznia podczas zamieszek na Kapitolu nosił koszulkę z napisem „Obóz Auschwitz”. Został zwolniony bez kaucji i ma się zgłosić do sądu w przyszłym tygodniu.

Według stacji NBC biuro szeryfa federalnego zatrzymało 56-letniego Roberta Keith Packera z Newport News, w stanie Virginia i umieściło go w areszcie w więzieniu Western Tidewater. Nakaz aresztowania, zawierał zarzuty o “wtargnięcie i przebywanie w gmachu o ograniczonym dostępie oraz świadomy zamiar utrudniania lub zakłócenia (…) działalności rządowej”.

REKLAMA

Doniesienie o przestępstwie, które złożył agent specjalny FBI Paul Fisher zawierają dwa zdjęcia Packera w koszulce “Obóz Auschwitz – Work Brings Freedom” (Praca Czyni Wolnym) z wyjaśnieniem, że został w niej sfotografowany podczas zamieszek.

“Zdjęcie brodatego białego mężczyzny w koszulce z długim rękawem z napisem +Obóz Auschwitz+ było jednym z najbardziej uderzających zrobionych podczas zamieszek w zeszłym tygodniu na Kapitolu, kiedy tłumy podburzone przez prezydenta Donalda Trumpa szturmowały budynek (Kongresu” – pisze na swej stronie internetowej NBC.

Sędzia pokoju (sędzia najniższego stopnia, któremu podlegają sądy najniższej instancji) w Norfolk, w stanie Virginia orzekł, że mężczyzna zostaje zwolniony bez konieczności uiszczenia kaucji.

Podczas przesłuchania Parker nie powiedział nic poza potwierdzeniem swej tożsamości i wyrażeniem zgody na warunki zwolnienia. Nakazano mu, by trzymał się z dala od Waszyngtonu. Ma się zgłosić na następną rozprawę wyznaczoną na przyszły wtorek.

Lokalne radio WGN cytuje wypowiedź mieszkanki Hampton, w Virginii, Sydney Cohen, której posesja sąsiaduje z niezabudowaną działką należącą do Parkera. Potwierdziła, że jest tym samym człowiekiem, którego przedstawia fotografia.

“Kiedy nosisz T-shirt, która gloryfikuje okrucieństwa II wojny światowej przeciwko narodowi żydowskiemu i innym ludziom, to naprawdę rani serce” – powiedziała Cohen dodając, że nie zamierza więcej rozmawiać z Parkerem.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA