REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zarzuty za kupno Lamborghini i Porsche ze środków pomocowych na czas koronawirusa

Zarzuty za kupno Lamborghini i Porsche ze środków pomocowych na czas koronawirusa

-

Siedmiu mężczyznom z Teksasu i Illinois postawiono zarzuty zdefraudowania 16 mln dolarów z funduszy pomocowych dla małych firm na czas epidemii koronawirusa. Uzyskane w oszustwie pieniądze przeznaczyli m.in. na zakup samochodów Lamborghini i Porsche.

Zarzuty oszustwa postawiło ministerstwo sprawiedliwości. Jeden z mężczyzn jest oskarżony o trzy przypadki prania pieniędzy.

W ramach federalnego programu, mającego na celu zapewnienie funduszy małym firmom dotkniętym pandemią koronawirusa, oskarżeni złożyli co najmniej 80 fałszywych wniosków. W ten sposób – według resortu sprawiedliwości – uzyskali około 16 mln dolarów, które wydali na dobra luksusowe, w tym samochody Lamborghini i Porsche.

Oszuści przy wnioskach podrabiali “liczby pracowników i średnich miesięcznych wydatków na wynagrodzenia w przedsiębiorstwach”. Przedkładali również nieprawdziwe dane bankowe i formularze podatkowe.

“Niektórzy oszuści tworzą najbardziej skomplikowane schematy kradzieży pieniędzy podatników. Wyobraźmy sobie, jak wydajni mogliby być, gdyby swoją kreatywność i wysiłek poświęcili na szlachetną i pożyteczną pracę” – przekazał w oświadczeniu prokurator z Teksasu Ryan K. Patrick.

Samochody Lamborghini i Porsche, które zakupiono za nielegalnie uzyskane fundusze, zostały przejęte przez urzędników.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks