REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zarzuty dla nadawcy listu z białym proszkiem do Trumpa Jr.

Zarzuty dla nadawcy listu z białym proszkiem do Trumpa Jr.

-

Pochodzący z Massachusetts mężczyzna został w czwartek aresztowany i oskarżony o wysłanie przesyłek z podejrzanym białym proszkiem do pięciu osób, w tym do syna prezydenta USA, Donalda Trumpa Jr. Proszek w kopertach okazał się nieszkodliwy.

Oskarżony, Daniel Frisiello, został w czwartek doprowadzony na salę sądową w Worcester. Prokuratura przekazała, że według rodziny z powodu myśli samobójczych mężczyzna być może przyjmuje leki.

REKLAMA

Prokurator Andrew Lelling zaznaczył, że podobne pozorowane ataki “nie wyrządzają fizycznej krzywdy, ale sprawiają, że ludzie bardzo się boją”.

Agencja AP przypomina, że obawy przed podejrzanie wyglądającym białym proszkiem w kopercie wzięły swój początek w 2001 roku, gdy listy zawierające wąglika wysłano do różnych mediów i dwóch amerykańskich senatorów; po kontakcie z tą niebezpieczną bakterią zginęło pięć osób.

Jak poinformowały amerykańskie władze federalne, Frisiello wysłał listy z białą substancją i pogróżkami do pięciu osób. Wśród adresatów byli: najstarszy syn Donalda Trumpa – Donald Trump Jr.; były aktor i model obecnie ubiegający się mandat w Izbie Reprezentantów Antonio Sabato Jr.; demokratyczna Senator z Michigan Debbie Stabenow; p.o. prokuratora stanowego w Kalifornii Nicola Hanna oraz Michele Dauber, wykładowczyni prawa na Uniwersytecie Stanforda, domagająca się odwołania sędziego, który orzekał w sprawie oskarżonego o napaść seksualną studenta Brocka Turnera.

List adresowany do Trumpa Jr. 12 lutego otworzyła jego żona Vanessa; krótko potem zadzwoniła pod numer alarmowy, skarżąc się na kaszel i mdłości, po czym trafiła do szpitala w ramach podjętych środków ostrożności. Później okazało się, że proszek w kopercie to skrobia.(PAP)

Na zdj.: Donald Trump Jr. fot. FRANCIS R. MALASIG/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks