REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zarobki Twittera zaskoczyły rynek; wzrost przychodów

Zarobki Twittera zaskoczyły rynek; wzrost przychodów

-

Serwis społecznościowy Twitter zanotował w czwartym kwartale 2014 roku stratę netto w wysokości 125 mln dolarów, co jest lepszym wynikiem niż zakładali analitycy – podaje w piątek BBC. Od października do grudnia przychody firmy wyniosły 479 mln dolarów.

Twitter poinformował, że przychody z reklam wyniosły w czwartym kwartale 2014 roku 432 mln dolarów, co stanowi wzrost względem poprzedniego roku o 97 proc. Analitycy szacowali wcześniej, że całkowite przychody w tym kwartale wyniosą 453 mln dolarów.

“New York Times” przypomina, że w czwartym kwartale 2013 roku Twitter odnotował stratę netto w wysokości 500 mln dolarów. Dziennik podkreśla jednocześnie, że najnowsze wyniki stanowią pozytywną prognozę.

Twitter poinformował jednocześnie, że w 2014 roku odnotowywał miesięcznie 288 mln stałych użytkowników, co stanowi wzrost o 20 proc. względem poprzednich 12 miesięcy – pisze BBC. Mimo to spadło tempo przybywania nowych użytkowników – od zeszłego października do grudnia zarejestrowały się ich 4 mln. Analitycy spodziewali się większej dynamiki i miesięcznej liczby 291 mln regularnych użytkowników serwisu społecznościowego. (PAP)

fot.Andrew Gombert/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks