REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaZamachowiec z Nashville chciał popełnić spektakularne samobójstwo

Zamachowiec z Nashville chciał popełnić spektakularne samobójstwo

-

Mężczyzna, który wysadził się w powietrze w Wigilię w centrum Nashville w stanie Tennessee, chciał popełnić spektakularne samobójstwo, cierpiał na paranoję i nie działał z pobudek ideologicznych – głosi raport FBI opublikowany w poniedziałek.

63-letni Anthony Warner, specjalista od informatyki, w Wigilię Bożego Narodzenia wysadził w powietrze swój samochód turystyczny w centrum Nashville. Jedyną ofiarą śmiertelną zamachu był on sam, bowiem na 15 minut przed wybuchem ostrzegł okolicznych mieszkańców przed eksplozją.

REKLAMA

Według ustaleń FBI Warner cierpiał na paranoję i postanowił popełnić samobójstwo “w powodu licznych czynników stresu, przekonań zapożyczonych z ekscentrycznych teorii spiskowych, utraty stabilności i nieudanych relacji osobistych”.

Warner wierzył w istnienie UFO i opanowanie świata przez ludzi-jaszczurów (reptilian).

Na dzień przed atakiem wysłał do kilku osób dziewięciostronicowy list, w którym napisał, że posiadł “niezmierną wiedzę” i “rozumie wszystko, począwszy od tego kim oni (reptilianie) są, aż po czym naprawdę jest wszechświat”.

Z treści listu wynika, że wierzył iż reptilianie zawładnęli Ziemią i zmienili ludzkie DNA. Warner pisał też, że ataki z 11 września były dziełem obcych z innej planety. Twierdził jednocześnie, że “wszystko jest iluzją” i “nie ma czegoś takiego jak śmierć”.

Śledztwo FBI wykazało, że Warner wybrał czas i miejsce samobójstwa tak, by było ono spektakularne, ale starał się ograniczyć ryzyko skrzywdzenia znajdujących się w pobliżu osób.

W wybuchu bomby, którą Warner skonstruował sam, trzy osoby zostały ranne, eksplozja uszkodziła też kilkadziesiąt budynków. (PAP)

REKLAMA

2129166163 views

REKLAMA

REKLAMA

2129166178 views

REKLAMA

REKLAMA

2130962498 views

REKLAMA

2129166188 views

REKLAMA

2129166191 views

REKLAMA

2129166195 views