REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zakończono poszukiwania ciał ofiar katastrofy śmigłowca

Zakończono poszukiwania ciał ofiar katastrofy śmigłowca

-

Poszukiwania ciał ofiar katastrofy śmigłowca UH-60 Black Hawk armii USA, który we wtorek wieczorem czasu lokalnego runął do morza podczas ćwiczeń u wybrzeży Florydy, zostały zakończone – poinformowały w czwartek władze wojskowe.

Potwierdziły również, że nie przeżył nikt spośród 11 żołnierzy znajdujących się na pokładzie maszyny. Poszukiwania przerwano w ponad 36 godzin po wypadku, gdy ostatecznie wygasła nadzieja na odnalezienie kogokolwiek żywego.

REKLAMA

Rozbity śmigłowiec należał do Gwardii Narodowej stanu Luizjana. Według niej, odnaleziono ciała dwóch żołnierzy, a zwłoki dwóch innych znajdują się prawdopodobnie nadal we wnętrzu wraku na dnie zatoki Santa Rosa Sound w pobliżu miasta Pensacola. W katastrofie zginęło czterech żołnierzy Gwardii Narodowej i siedmiu uczestniczących w ćwiczeniach żołnierzy sił specjalnych piechoty morskiej.

Przyczyna wypadku, do którego doszło około godziny 22 czasu lokalnego przy mglistej pogodzie, nie jest na razie znana. Wrak został zlokalizowany za pomocą sonaru. Śmigłowiec rozpadł się na kilka części co świadczy, że musiał uderzyć w powierzchnię wody z dużą prędkością. (PAP)

fot.Ali Haider/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks