REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaZakaz wnoszenia urządzeń elektronicznych w bagażu podręcznym

Zakaz wnoszenia urządzeń elektronicznych w bagażu podręcznym

-

fot.Tannen Maury/EPA
fot.Tannen Maury/EPA

Zakaz wnoszenia urządzeń elektronicznych większych niż telefon (np. laptop, tablet) na pokład samolotów od wtorku obowiązuje pasażerów podróżujących z 10 lotnisk w 8 krajach na Bliskim Wschodzie do USA.

REKLAMA

Anonimowi przedstawiciele administracji prezydenta Trumpa przekazali CNN i agencji Reuters, że wprowadzenie zakazu podyktowane jest względami bezpieczeństwa. Chodzi o pasażerów lecących lotami bezpośrednimi do USA z lotnisk w określonych krajach. Nie zostało sprecyzowane, które kraje będą objęte zakazem.

Nowe zasady zostaną najprawdopodobniej ogłoszone przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego we wtorek. Zakaz wejdzie w życie tego samego dnia i będzie obowiązywał przez określony czas. Amerykańskie linie lotnicze nie są objęte zakazem.

Dwie linie lotnicze z Bliskiego Wschodu już w poniedziałek poinformowały swoich klientów za pośrednictwem Twittera, że pasażerowie nie będą mogli wnieść na pokład laptopów, tabletów ani innych urządzeń elektronicznych.

Agencja Bezpieczeństwa Transportu, która pilnuje czy loty do USA spełniają normy obowiązujące na lotniskach w Stanach Zjednoczonych, oraz resort bezpieczeństwa wewnętrznego podały, że w danej chwili nie skomentują potencjalnego wprowadzenia środków ostrożności, ale w razie potrzeby informacje zostaną zaktualizowane.

W roku 2014 przepisy dotyczące bezpieczeństwa zostały zaostrzone ze względu na informacje, że terroryści opracowują nowe strategie przeprowadzania ataków z użyciem ukrytych w urządzeniach elektronicznych bomb.

Wprowadzane restrykcje są najprawdopodobniej zaostrzeniem tych przepisów z lipca 2014 roku, które wymagają od pasażerów włączenia urządzenia przed wejściem na pokład. (PAP)

REKLAMA

2117621156 views

REKLAMA

2117621313 views

REKLAMA

REKLAMA

2119417676 views

REKLAMA

2117621405 views

REKLAMA

2117621480 views

REKLAMA

2117621556 views