REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zakaz podpisywania umów z firmą ByteDance, do której należy TikTok 

Zakaz podpisywania umów z firmą ByteDance, do której należy TikTok 

-

Prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym transakcje i umowy z właścicielem popularnej aplikacji internetowej TikTok – chińską firmą ByteDance – stają się nielegalne.  Wywołało to protesty ze strony Chin.

Podobny zakaz ma objąć też chiński komunikator internetowy i portal społecznościowy WeChat, który został stworzony przez firmę Tencent. Agencja AP pisze, że rozporządzenie, które prezydent  Trump podpisał w ostatni czwartek, ma ogólnikowy charakter i “nie do końca wiadomo, co jest rozumiane przez określenie “transakcje”. Rozporządzenie zacznie obowiązywać po 45 dniach od złożenia podpisu przez prezydenta.

REKLAMA

Trump wcześniej zapowiedział, że kontrolowana przez chińską spółkę aplikacja TikTok będzie objęta w USA zakazem, bo “może być wykorzystywana jako narzędzie dezinformacji w interesach Komunistycznej Partii Chin”. Kupnem TikTok i przejęciem jego operacji na terenie USA jest zainteresowany gigant technologiczny Microsoft. Prezydent Trump wyznaczył na 15 września datę sfinalizowania takiej transakcji. Ocenia się, że w Stanach Zjednoczonych liczba użytkowników sięga już kilkudziesięciu milionów i wciąż rośnie. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks