REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zabójca z Santa Monica był chory psychicznie

Zabójca z Santa Monica był chory psychicznie

-

Mężczyzna, który w kampusie w Santa Monica zabił cztery osoby, miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Kilka lat temu mężczyzna trafił do szpitala na leczenie. Wśród jego ofiar są ojciec i brat. 

Napastnik, uzbrojony w broń szturmową, zabił cztery osoby fot. PAP/EPA
Napastnik, uzbrojony w broń szturmową, zabił cztery osoby fot. PAP/EPA

Policja potwierdziła, że mężczyzna miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Kilka lat temu trafił do szpitala na obserwację psychiatryczną.

Nie znaleziono żadnego powiązania mężczyzny z organizacjami terrorystycznymi. Policja, która najpierw nie chciała ujawnić nazwiska napastnika, potwierdziła w niedzielę, że sprawcą masakry jest John Zawahiri.

Sprawca piątkowej strzelaniny był studentem Santa Monica College, a mordu dokonał na dzień przes swoimi 24 urodzinami.

Uzbrojony w broń szturmową napastnik najpierw zastrzelił dwie osoby w jednym z domów w Santa Monica, potem go podpalił. Jak pisze CNN, był to dom samego sprawcy, a ofiary to jego ojciec Samir “Sam” Zawahiri i brat Chris Zawahiri.

Pozostałe dwie ofiary, do których szaleniec oddał strzały na szkolnym parkingu to Marcela Franco i jej ojciec Carlos Navarro Franco.

Funkcjonariusze poinformowali również, że część studentów przetrwała masakrę, kryjąc się we wnętrzach szkolnej biblioteki i barykadując drzwi ciężkimi przedmiotami.

(CNN)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks