REKLAMA

2126970861 views

REKLAMA

2126970860 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaZ powodu MERS prezydent Korei Płd. odwołała wizytę w USA

Z powodu MERS prezydent Korei Płd. odwołała wizytę w USA

-

Park Geun Hie fot.Yonhap/EPA
Park Geun Hie fot.Yonhap/EPA

Prezydent Korei Południowej Park Geun Hie odwołała w środę wizytę w Stanach Zjednoczonych z powodu epidemii wirusowego schorzenia dróg oddechowych MERS, w której wyniku zmarło już dziewięć osób. Choroba wywołuje niepokój wśród ludności.

REKLAMA

Prezydent Park miała udać się do USA w sobotę, by spotkać się z szefem państwa Barackiem Obamą. Odwołując tę ważną wizytę, która miała potrwać do 19 czerwca, Park chce pokazać, że odgrywa aktywną rolę w “ochronie bezpieczeństwa publicznego, w tym w szybkim zwalczaniu MERS” – powiedział wysoki rangą przedstawiciel pałacu prezydenckiego, cytowany przez agencję EFE.

Wyjaśnił, że wkrótce zostanie ustalony nowy termin wizyty.

Park i Obama mieli rozmawiać m.in. o zagrożeniu ze strony Korei Północnej i jej programów jądrowych oraz rakietowych.

Jak podało ministerstwo zdrowia w Seulu, liczba ofiar śmiertelnych MERS wzrosła do dziewięciu. Od wtorku zmarły w Korei Południowej kolejne dwie osoby: 75-letnia kobieta i 62-letni mężczyzna.

Południowokoreański resort zdrowia poinformował także o 13 nowych przypadkach zapadnięcia na MERS. Tym samym łączna liczba zachorowań wzrosła do 108.

Epidemia wywołała spore zaniepokojenie wśród ludności azjatyckiego kraju. Część osób zaczęła nosić maseczki, dba o higienę bardziej niż zwykle i unika wizyt w szpitalach.

Pojawiły się też obawy, że wirus może negatywnie wpłynąć na gospodarkę, osłabiając turystykę i konsumpcję.

Wirusa MERS stwierdzono w Korei Południowej po raz pierwszy w maju u mężczyzny, który powrócił z podróży na Bliski Wschód.

Wirus MERS (Middle East Respiratory Syndrome – Bliskowschodniego Zespołu Niewydolności Oddechowej) podobny jest do wirusa SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome – Zespołu Ostrej Ciężkiej Niewydolności Oddechowej), który w latach 2002 – 2003 zabił na świecie ok. 800 osób. Może wywoływać kaszel, gorączkę i zapalenie płuc.

Wskaźnik zgonów w przypadku MERS jest znacznie wyższy niż śmiertelność osób chorych na SARS. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), 38 proc. zakażonych wirusem MERS umiera. Nie istnieje żadna zwalczająca tego wirusa szczepionka.

Do tej pory MERS wystąpił w ponad 20 krajach. Większość zachorowań odnotowano w Arabii Saudyjskiej – od 2012 roku zmarło tam ponad 400 osób zakażonych tym wirusem. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2121016344 views

REKLAMA

REKLAMA

2121016372 views

REKLAMA

REKLAMA

2122812694 views

REKLAMA

2121016385 views

REKLAMA

2121016395 views

REKLAMA

2121016399 views