REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaZ administracji Trumpa odchodzi minister spraw wewnętrznych Ryan Zinke

Z administracji Trumpa odchodzi minister spraw wewnętrznych Ryan Zinke

-

Z gabinetu Donalda Trumpa do końca roku odejdzie minister spraw wewnętrznych Ryan Zinke, o czym prezydent poinformował w sobotę na Twitterze, nie podając przyczyn. Napisał jednak, że jego administracja w przyszłym tygodniu poinformuje o tym, kto będzie jego następcą.

Zinke był krytykowany za ekstrawaganckie wydatki i szastanie pieniędzmi podatnika na prywatne podróże oraz zakupy, w związku z czym toczy się przeciw niemu dochodzenie.

REKLAMA

Jako szef resortu, który odpowiada w USA za zasoby naturalne i tereny federalne, realizował politykę Trumpa polegającą na znoszeniu bądź liberalizacji przepisów chroniących środowisko i zagrożone gatunki.

Zinke zniósł przepisy o ochronie niedźwiedzi grizli, zamieszkujących Park Narodowy Yellowstone i ochronie części tzw. narodowych pomników przyrody, czyli zwykłych oraz morskich rezerwatów.

Zarekomendował m.in. wykreślenie z listy pomników przyrody słynnego rezerwatu Bears Ears (Uszy Niedźwiedzi) w stanie Utah. Wywołało to protesty ekologów i plemion indiańskich, które ogłosiły, że „rekomendacje ministra Zinke są obrazą dla plemion. (Zinke) całkowicie znieważył suwerenne plemiona związane z tym regionem poprzez swoich przodków”. Mimo to rząd zmniejszył terytoria Bears Ears i drugiego rezerwatu w Utah – Grand Staircase.

Dymisja Zinkego została bardzo dobrze przyjęta przez obrońców przyrody – pisze AP. Dyrektor Centrum na rzecz Różnorodności Biologicznej broniącego zagrożonych gatunków Kieran Sucking wydał komunikat, w którym napisał, że „Zinke przejedzie do historii jako najgorszy minister spraw wewnętrznych w dziejach”, a jego decyzje były niszczycielskie dla dzikich zwierząt i obszarów należących do władz federalnych. (PAP)

Na zdjęciu: Ryan Zinke
fot.Michael Reynolds/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

2093119123 views

REKLAMA

2093119407 views

REKLAMA

2094915856 views

REKLAMA

2093119657 views

REKLAMA

2093119795 views

Podniebne afery

Lud Jaszczurów

Gwiazda nowej ery

Śmierć na życzenie

Podwójna broń Oswalda

REKLAMA

2093119936 views