REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWznowiono poszukiwania 6-latka zaginionego od 33 lat

Wznowiono poszukiwania 6-latka zaginionego od 33 lat

-

25 maja 1979 roku Etan Patz po raz pierwszy sam szedł na przystanek na Manhattanie, skąd zabrać miał go szkolny autobus. 6-latek nigdy nie dotarł na miejsce i zniknął bez śladu. Po blisko 33 latach śledczy zdecydowali o przeszukaniu budynku, w którym mogą według nich znajdować się szczątki chłopca.

fot. 6-letni Etan zniknął 25 maja 1979 roku

Wspólne śledztwo w sprawie zniknięcia Etana Patza wznowiły FBI i nowojorska policja. Śledczy zdecydowali o dokładnym przeszukani piwnic budynku przy 127 Prince St. w dzielnicy SoHo. Przed laty wielorodzinnego domu miał swój warsztat cieśla, który zaprzyjaźnił się z chłopcem. Othneil Miller w 1979 roku był jedną z osób przesłuchiwanych w związku ze zniknięciem 6-latka. Nie został jednak uznany za osobę mającą związek ze zniknięciem Etana Patza.

REKLAMA

Technicy FBI zamierzając zburzyć część ścian oraz przekopać fundamenty budynku a zabezpieczony materiał poddać specjalistycznym badaniom, które nie były dostępne przed 30 laty. Eksperci maja nadzieję zabezpieczyć ślady krwi, resztki odzieży lub ludzie szczątki, które mogą dostarczyć informacji na temat tego, co stało się z Etanem Patzem. Według ustaleń śledczych betonowa podłoga w piwnicach domu został wylana mniej więcej w tym samym czasie kiedy zaginął 6-latek. Nowoczesna technologia i badania DNA mogą pozwolić na analizę materiału dowodowego, który w 1979 roku był dla śledczych zupełnie bezużyteczny.

Zaginięcie 6-letniego Etana Putza przyciągnęło uwagę całej Ameryki. W poszukiwaniach chłopca, który zaginął w drodze na przystanek szkolnego autobusu 25 maja 1979 roku, uczestniczyło dziesiątki policjantów i agentów federalnych. Zniknięcie chłopca wywołało wśród rodziców panikę i skłoniło władze oraz policję do wprowadzenia zmian w procedurach  postępowania w przypadku zaginięcia dzieci. Zdjęcie Etana było pierwszą fotografią jaka pojawiła się na kartonach z mlekiem. Do dziś rodzice zaginionych dzieci mają nadzieje uzyskać w ten sposób jakiekolwiek informacje na temat losów ich ukochanych.

W toku śledztwa policja skoncentrowała się na osobie Jose Ramosa. Przez lata detektywi byli przekonani, że skazany za pedofilię mężczyzna, uprowadził i zamordował Etana. W 2010 roku kiedy formalnie wznowiono śledztwo, detektywi zaczęli kwestionować te ustalenia. Ramos, który odsiaduje karę więzienia za molestowanie 8-letniego chłopca przyznał, że 25 maja 1979 roku widział Etana, ale nie ma nic wspólnego z jego zabójstwem. Ponowne przesłuchanie Othneila Millera wzbudziło jednak podejrzenia śledczych. Choć mężczyzna nie przyznał się do zamordowania Etana policja i FBI zdecydowały o przeszukaniu piwnic, w których przed laty mieścił się jego warsztat.

mp

2 KOMENTARZE

  1. wskazywalo by na to, ze jak zwykle policja nie umie nikogo zlapac, oczywiscie jezeli samemu jej sie pod nogi zajdzie, Bylo tak samo w przypadku porwanej dziewczynk nie pamietam imienia ktora przez kilkanascie lat byla wieziona w californi chyba
    Szkoda dziecka, i trzeba dziekowac ze to nie dotyczy nas,

    • … dziadek mial klej budapren, tez zaraz zechcesz wcisnac….albo jak w Toruniu w domu Kopernika tajny tunel do katedry…

REKLAMA

2102960868 views

REKLAMA

2102961101 views

REKLAMA

2104757493 views

REKLAMA

2102961244 views

REKLAMA

2102961344 views

REKLAMA

2102961452 views