REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWzmożony ruch na drogach w świąteczny długi weekend

Wzmożony ruch na drogach w świąteczny długi weekend

-

Sezon podróżniczy w już pełni, co będziemy mogli odczuć w zbliżający się wydłużony weekend Święta Niepodległości. Mimo historycznie wysokich cen benzyny większość urlopowiczów wyruszy w drogę za kierownicą, lecz natężonego ruchu można się spodziewać w przypadku wszystkich środków transportu.

Amerykańskie Stowarzyszenia Zmotoryzowanych (American Automobile Association, AAA) przewiduje, że w pierwszy weekend lipca w podróż 50 mil albo więcej od domu wyruszy prawie 48 mln Amerykanów. To około 3-procentowy wzrost w stosunku do 2021 roku, co oznacza, że liczba podróży będzie niewiele mniejsza od tej z roku 2019.

REKLAMA

Największą niespodzianką jest to, że pomimo rekordowych cen benzyny 42 miliony osób wyruszy w drogę samochodem i może zostać ustanowiony nowy rekord. Dla odmiany odsetek osób podróżujących samolotem w ten weekend może być najniższy od 2011 r. – przewiduje AAA. Ma to związek związek z problemami w ruchu lotniczym, drogimi biletami, częstymi opóźnieniami i odwołaniami lotów.

W obliczu wysokiego popytu i ograniczonej podaży na loty, noclegi, wycieczki i wynajmu samochodów, AAA podpowiada, by dla uniknięcia frustracji podróżni mieli przygotowany plan awaryjny na wypadek niespodziewanych okoliczności.

Poleca się podróżowanie poza godzinami lub dniami szczytu albo wycieczki bliżej domu. Z danych AAA dotyczących rezerwacji wynika, że w przypadku podróży lotniczych najbardziej ruchliwy będzie piątek 1 lipca, zaś najmniej ruchliwy – poniedziałek 4 lipca. Dla tych, którzy w podróż wybierają się za kierownicą, największego natężenia ruchu można spodziewać się w czwartek i piątek.

Chicago jest tradycyjnie na liście najgorszych korytarzy do podróżowania, lecz jednocześnie na 10. miejscu listy najpopularniejszych krajowych kierunków podróży. Największych korków w rejonie Wietrznego Miasta można się spodziewać na autostradzie I-290 od Morgan St. do Wolf Rd., a za najgorszą porę dla kierowców uznano piątek od 2.45 pm do 4.45 pm.

Według danych AAA, w skali całego kraju najpopularniejszymi w tym roku celami podróży na weekend Independence Day są duże miasta – Orlando, Seattle, Nowy Jork, Las Vegas, a w przypadku podróży międzynarodowych – klasyczne kierunki turystyczne typu Paryż, Londyn, Rzym itp.

AAA przypomina podróżującym z okazji weekendu Dnia Niepodległości o bezpieczeństwie swoim i innych. Choć w obliczu natężenia ruchu łatwo stracić cierpliwość, to pamiętajmy, że wszyscy mają wspólny cel – bezpieczne rozpoczęcie wakacji.

(jm)

REKLAMA

2105249700 views

REKLAMA

2105249933 views

REKLAMA

2107046325 views

REKLAMA

2105250076 views

REKLAMA

2105250176 views

REKLAMA

2105250285 views