REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wyższe prawdopodobieństwo ataków odwetowych Państwa Islamskiego

Wyższe prawdopodobieństwo ataków odwetowych Państwa Islamskiego

-

Wzrosło prawdopodobieństwo ataków odwetowych ze strony Państwa Islamskiego (IS) wobec państw, które uczestniczą w koalicji przeciwko niemu dowodzonej przez USA – oświadczył w piątek amerykański Departament Stanu.

Informacja ta zawarta jest w ogłaszanej cyklicznie przez Departament Stanu ocenie potencjalnych zagrożeń.

REKLAMA

“Władze są przekonane, że wzrosło prawdopodobieństwo ataków odwetowych na interesy USA, Zachodu i partnerów w koalicji na całym świecie, w szczególności na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej, Europie i Azji” – oznajmił Departament Stanu.

Przypomniał, że Państwo Islamskie wezwało swoich zwolenników do atakowania cudzoziemców w odwecie za działania przeciwko niemu.

Siły kierowane przez USA prowadzą ataki lotnicze na cele Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii, gdzie dżihadyści opanowali znaczne terytoria. W misji w Iraku uczestniczą Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania. W Syrii bombardowania prowadzą USA w koalicji z siłami zbrojnymi pięciu państw arabskich: Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Bahrajnu i Jordanii.(PAP)

 

fot.Mohammed Saber/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks