REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWywiad nowego dyrektora ds. informacji Białego Domu - przebojem mediów

Wywiad nowego dyrektora ds. informacji Białego Domu – przebojem mediów

-

Anthony Scaramucci fot.Albin Lohr-Jones/Pool/EPA

Pełen wulgaryzmów wywiad Anthony’ego Scaramucciego, nowego dyrektora ds. informacji Białego Domu, dla portalu tygodnika “New Yorker” stał się medialnym przebojem. Od publikacji w czwartek do niedzieli wywiad przeczytało 4,4 mln internautów.

REKLAMA

Zdaniem medioznawców Scaramucci zwany “The Mooch” sprawił “New Yorkerowi” wspaniały prezent, bez ogródek mówiąc waszyngtońskiemu korespondentowi tego lewicowego tygodnika, Ryanowi Lizzie, co myśli o byłym już szefie kancelarii prezydenta Donalda Trumpa Reince’ie Priebusie i głównym doradcy strategicznym Białego Domu Steve’ie Bannonie.

Scaramucci sam zadzwonił do dziennikarza “New Yorkera”, domagając się wyjawienia, kto był autorem przecieku o tym, że był w Białym Domu na kolacji razem z Trumpem, Pierwszą Damą i dwójką dziennikarzy. Kiedy Lizza nie ujawnił swojego informatora, nowy dyrektor ds. informacji doszedł do wniosku, że dziennikarz dowiedział się o kolacji od Priebusa, zwolnionego w zeszłym tygodniu szefa kancelarii Białego Domu. Scaramucci, choć wiedział, że rozmawia z dziennikarzem, używając niecenzuralnego sformułowania zapowiedział, że “wywali wszystkich autorów przecieków”.

Scaramucci, absolwent prestiżowego wydziału prawa Uniwersytetu Harvarda, a w przeszłości prezes funduszu inwestycyjnego, swoje jednoznacznie negatywne opinie o Priebusie i Bannonie wyraził za pomocą wulgarnych określeń na stosunek seksualny i męskie genitalia.

Relacjonując rozmowę Scaramucciego z dziennikarzem “New Yorkera”, większość amerykańskich mediów w miejsce rynsztokowych wyrażeń wstawiła wielokropki.

Kiedy omówienie rozmowy zostało opublikowane na stronie tygodnika, Scaramucci wyjaśnił na Twitterze, że czasami używa “barwnego języka”.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders broniła swojego nowego szefa, mówiąc, że “bywa emocjonalnym facetem”.

Zdaniem Ramesha Ponnuru, dziennikarza agencji Bloomberga, nie można bagatelizować takich wypowiedzi nowego dyrektora ds. informacji, a więc osoby publicznej, i to nie tylko dlatego, że użył obscenicznych sformułowań. Niewybredny atak na innych wysokich rangą doradców w Białym Domu nie świadczy dobrze o panującej tam atmosferze – ocenił Ponnuru.

Jak poinformował w poniedziałek wydawca “New Yorkera”, firma Conde Nast, szokująca rozmowa w pierwszych godzinach po publikacji wywiadu w czwartek wieczorem czasu miejscowego (nad ranem w piątek czasu polskiego) miała ponad 100 tys. indywidualnych odsłon na portalu czasopisma.

Wywiad ze Scaramuccim nie tylko stał się najczęściej czytanym w tym roku tekstem opublikowanym na portalu wydawanego od 1925 roku tygodnika, ale też sprawił, że przeciętna dzienna liczba wykupywanych na niego subskrypcji w lipcu wzrosła o 92 proc.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

REKLAMA

2123242362 views

REKLAMA

REKLAMA

2123242379 views

REKLAMA

2125038699 views

REKLAMA

2123242389 views

REKLAMA

2123242395 views

REKLAMA

2123242399 views