REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWysyłkowe testy na COVID-19, czyli przetestuj się we własnym domu

Wysyłkowe testy na COVID-19, czyli przetestuj się we własnym domu

-

Pierwszy domowy test na koronawirusa dostępny jest już bez recepty. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, FDA w środę zatwierdziła domowy zestaw testowy na COVID-19 firmy LabCorp’s Pixel. Podobne testy sprzedaje na stronie internetowej Walmart i Sam’s Club.

Każda osoba powyżej 18. roku życia może zakupić już domowy zestaw do testowania na COVID-19 bez recepty.

REKLAMA

Test firmy LabCorp to pierwszy tego typu test wysyłkowy dostępny bez recepty. Pacjent sam pobiera wymaz z nosa, a następnie odsyła test do laboratorium do analizy.

Jeśli test okaże się pozytywny lub nieważny, pacjent zostaje powiadomiony przez telefon. Negatywny wynik będzie przekazany drogą e-mailową lub dostępny będzie na internetowym portalu.

Test LabCorp nie jest pierwszym wysyłkowym testem na COVID-19, ale pierwszym, gdzie recepta nie jest wymagana. Do tej pory zestawy do domowego testowania wymagały recepty, którą można było uzyskać po wypełnieniu prostego internetowego kwestionariusza. Nowo zatwierdzony test omija ten krok, co pozwala przetestować się każdemu, w tym osobom, u których nie występują objawy.

Test dostępny jest na stronie internetowej LabCorp.

Już wcześniej domowe testy na koronawirusa sprzedawane były na stronie internetowej supermarketu Walmart lub Sam’s Club. Ceny kształtują się od 99 dolarów.

Sprzedawane przez Walmart i Sam’s Club testy w dalszym ciągu wymagają recepty, którą można uzyskać po wypełnieniu internetowego kwestionariusza dotyczącego zdrowia. Następnie test zostanie wysłany do domu klienta. Pacjent sam robi wymaz z nosa i odsyła test na wskazany adres laboratorium.

Wyniki zostają przesłane drogą e-mailową w ciągu 24-48 godzin od otrzymania przez laboratorium testu.

Domowy test na koronawirusa sprzedawany przez supermarkety nie został w pełni zatwierdzony przez FDA, lecz został dopuszczony do użytku w trybie wyjątkowym.

Test nie jest przeznaczony dla osób, które mają ciężkie objawy choroby, jak na przykład trudności z oddychaniem. W takim przypadku należy niezwłocznie szukać pomocy lekarskiej.

(jm)

REKLAMA

2128722650 views

REKLAMA

REKLAMA

2128722666 views

REKLAMA

REKLAMA

2130518986 views

REKLAMA

2128722676 views

REKLAMA

2128722680 views

REKLAMA

2128722684 views