REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wyroki w sprawie bestialskiego morderstwa sierż. Pietrzaka i jego żony

Wyroki w sprawie bestialskiego morderstwa sierż. Pietrzaka i jego żony

-

W październiku 2008 roku Amerykę obiegła wstrząsająca wiadomość o bestialskim moderstwie popełnionym przez czterech czarnoskórych żołnierzy piechoty morskiej na  sierżancie marines 24-letnim Janie Pawle Pietrzaku i jego żonie 26-letniej Quianie Jenkins-Pietrzak.   

Jan Paweł Pietrzak i Quiana Jenkins krótko przed ślubem fot. Archiwum rodzinne Pietrzaków
Jan Paweł Pietrzak i Quiana Jenkins krótko przed ślubem fot. Archiwum rodzinne Pietrzaków

REKLAMA

20 czerwca w sądzie w Riverside w Kalifornii zapadł wyrok na trzech byłych żołnierzy piechoty morskiej oskarżonych o torturowanie i zamordowanie państwa Pietrzaków. Wszyscy trzej byli jego podwładnymi w bazie Camp Pendleton.

23-letni kapral Emrys John i 25-letni kapral Tyron Miller zostali skazani na karę śmierci. 25-letni szeregowiec Kevin Cox dostał karę dożywocia bez możliwości skrócenia wyroku. Czwarty sprawca masakry, kapral Kesaun Sykes, czeka na osobną rozprawę.

Wszyscy odpowiadali za ciężkie pobicie i torturowanie obojga świeżo poślubionych małżonków oraz za zgwałcenie Quiany.

Podczas procesu pokazano fotografie z miejsca zbrodni. Nagie ciało kobiety leżało na kanapie z twarzą zwróconą w dół i rękoma skrępowanymi na plecach. Głowa była owinięta czerwoną taśmą ze śladami kul. Obok na podłodze leżały zwłoki jej męża. Pietrzak miał związane ręce i nogi, sińce na całym ciele i koszulkę zbroczoną krwią.

Według prokuratora, zbrodni dokonano w celach rabunkowych. Biżuterię i inne cenne przedmioty z domu Pietrzaków faktycznie znaleziono w domach morderców. Jednakże wypisane farbą rasistowskie graffiti świadczą, że napastnikom nie  podobało się, że Quiana wyszła za mąż za białego mężczyznę.

Jan Paweł Pietrzak urodził się w Polsce. Do Stanów Zjednoczonych przyjechał w 1994 roku z rodzicami i siostrą Alicją. Matka wygrała “zieloną kartę” na loterii wizowej.  Po przyjeździe zatrzymali się na Brooklynie w dzielnicy Bensonhurst.

Do Marines Pietrzak wstąpił jesienią 2003 roku. Służył w Iraku od lipca 2005 do lutego 2006 roku. Swoją żonę, absolwentkę San Diego State University, poznał przez przyjaciela z tej samej uczelni. Quiana przygotowywała się do podjęcia  nauki na wydziale medycznym. Pochodziła z inteligenckiej, zamożnej rodziny.

Janek i Quiana pobrali się 8 sierpnia 2008 roku. Byli szczęśliwi, przekonani, że świat stoi przed nimi otworem. Zginęli dwa  miesiące później.       (eg)

2 KOMENTARZE

  1. Gdyby chociaż ranił jednego reszta mogłaby uciec. To nie film. Nikt nie lubi przytulić kulki. A może czarni wiedzieli, że nie ma broni w domu wiec, spokojnie mogą iść gwałcić i mordować. Bo na 2,4 miliona więźniów w USA to pewnie 80 procent to murzyno-podobni, ale wiadomo to wina białych, że czarni muszą gwałcić i mordować. Bo przecież gdy pies kogoś pogryzie to wina Pana……..ale zaraz przecież niewolnictwo zniesiono 150 lat temu.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks