REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWymusiła pół miliona z funduszu dla ofiar zamachu w Bostonie

Wymusiła pół miliona z funduszu dla ofiar zamachu w Bostonie

-

Okazja stwarza możliwości. Niestety często korzystają z nich oszuści pozbawieni skrupułów. Wyjątkowy spryt wykazała mieszkanka Troy w stanie Nowy York, która pozowała na ofiarę zamachu w Bostonie i uzyskała z funduszu dla poszkodowanych blisko pół miliona dolarów. 26-letnią Audreę Gause aresztowano z oskarżenia o kradzież.

Rannym w zamachu bostońskim pomagali strażacy, lekarze, maratończycy i przechodnie fot. PAP/EPA
Rannym w zamachu bostońskim pomagali strażacy, lekarze, maratończycy i przechodnie fot. PAP/EPA

REKLAMA

Kobieta złożyła wniosek o rekompensatę ze specjalnego funduszu w ubiegłym miesiącu. Przedstawiła fałszywe zaświadczenia medyczne, które stwierdzały, że w czasie wybuchu bomb pod koniec bostońskiego maratonu doznała uszkodzeń mózgu i była leczona w szpitalach w Bostonie i w Nowym Jorku. Otrzymała czek na 480 tys. dolarów.

Andrea Gause fot. bustedmugshots.com
Andrea Gause fot. bustedmugshots.com

Gause uchodziła za ofiarę do dnia, w którym prokurator generalna Massachusetts Martha Coakley otrzymała anonimowe zawiadomie, że 15 kwietnia, a więc w dniu zamachu, kobieta nie znajdowała się w Bostonie i nie leczono jej w żadnym bostońskim szpitalu. Padło podejrzenie o oszustwo. Ze wstępnego śledztwa wynika, że Gause nie działała sama. W spisek była wciągnięta jedna lub dwie osoby.

Fundusz pod nazwą One Fund stworzono wkrótce po tragicznym zajściu, w którym zginęły trzy osoby, a dziesiątki innych odniosły obrażenia. Wielu ludzi straciło kończyny. Na fundusz wpłynęło 68 mln dolarów. Audrea Gause jest drugą oszustką, która złożyła fałszywe dokumenty, by dostać pieniędze przeznaczone dla poszkodowanych.

Na początku lipca 22-letni Branden Mattier upomniał się o 2,2 mln dol. odszkodowania za ciotkę, która podczas zamachu straciła obie nogi. W rzeczywistości ciotka Mattiera od dawna nie żyje. Mężczyznę aresztowano.

(eg)

REKLAMA

2122602508 views

REKLAMA

REKLAMA

2122602525 views

REKLAMA

REKLAMA

2124398845 views

REKLAMA

2122602535 views

REKLAMA

2122602541 views

REKLAMA

2122602545 views