REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wykonanie kar śmierci w stanie Ohio przesunięto na 2017 rok

Wykonanie kar śmierci w stanie Ohio przesunięto na 2017 rok

-

fot.Federal Bureau of Prisons/EPA
fot.Federal Bureau of Prisons/EPA

Wykonanie zaplanowanych na najbliższe miesiące kar śmierci w amerykańskim stanie Ohio zostało przesunięte do co najmniej 2017 roku z powodu braków w zaopatrzeniu więzień w odpowiednie substancje chemiczne – podały w poniedziałek władze Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

W Ohio wyroki śmierci przeprowadza się podając skazanemu tzw. śmiertelny zastrzyk.

Agencja Associated Press podkreśla, że w Ohio zabrakło substancji wykorzystywanej do uśmiercania skazanych. Do tej pory nie udało się też podpisać umów na import z zagranicy chemikaliów.

W związku z tym 11 osób, które miały zostać stracone w 2016 roku będą musiały czekać na egzekucję co najmniej do 2017 roku. Opóźnienia w wykonaniu kary będą także odnosić się do 25 więźniów, którzy pierwotnie mieli zostać zabici w 2017 roku. W ich przypadku terminy egzekucji wyznaczono na 2019 rok. AP przypomina, że ostatni wyrok śmierci w Ohio wykonano w styczniu 2014 roku.

Amerykańskie władze podkreślają, że potrzebują więcej czasu na zgromadzenie odpowiednich substancji chemicznych. Agencje rządowe “szukają wszystkich legalnych środków do pozyskania odpowiednich substancji, do przeprowadzenia ogłoszonych przez sądy wyroków śmierci, jednak w ciągu ostatnich lat zdobycie tych substancji stało się bardzo trudne ze względu na nielicznych producentów i obostrzenia dotyczące dystrybucji”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks