REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"WSJ": USA potajemnie wysłało do Europy szefa CIA na tydzień przed oficjalną...

„WSJ”: USA potajemnie wysłało do Europy szefa CIA na tydzień przed oficjalną wizytą Blinkena

-

Stany Zjednoczone na tydzień przed oficjalną wizytą sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena w Europie wysłały do Berlina i Kijowa dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) William’a Burnsa – poinformował w czwartek dziennik „Wall Street Journal”.

Według informacji amerykańskiego dziennika dyrektor CIA próbował przekonać europejskich liderów do zajęcia bardziej stanowczego stanowiska wobec Rosji w obliczu narastającego napięcia tego kraju w relacjach z Ukrainą.

REKLAMA

Burns, były ambasador USA w Rosji, przekonywał Berlin do zamknięcia gazociągu Nord Stream 2 w przypadku rosyjskiej inwazji na Ukrainę – podał „WSJ”.

Prezydent USA Joe Biden powiedział w środę, że ponowna inwazja na Ukrainę będzie katastrofą dla Rosji, choć zaznaczył, że konsekwencje mogą być mniejsze w przypadku „mniejszego najazdu”. Prezydent zaznaczył też, że wewnątrz NATO są różnice co do tego, jakie sankcje zastosować w przypadku różnych scenariuszy wznowionej agresji.

We wtorek odbyło się w Moskwie spotkanie szefów rosyjskiego i niemieckiego MSZ. „Konstruktywne rozmowy”, które trwały dłużej niż planowano, dotyczyły szeregu bieżących kwestii, wśród których znalazła się również sprawa Ukrainy. Minister spraw zagranicznych RFN Annalena Baerbock wskazała, że „trudno nie odczytywać rozmieszczenia wojsk na granicy rosyjsko-ukraińskiej jako zagrożenia”. Zadeklarowała chęć współpracy nad rozwiązaniami, które „zapewnią większe bezpieczeństwo wszystkim krajom w regionie”. (PAP)

REKLAMA

2109179082 views

REKLAMA

2109179314 views

REKLAMA

REKLAMA

2110975705 views

REKLAMA

2109179455 views

REKLAMA

2109179554 views

REKLAMA

2109179662 views