REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka "WSJ": Od 2012 roku Google pracuje nad lepszymi bateriami

“WSJ”: Od 2012 roku Google pracuje nad lepszymi bateriami

-

fot.Justin Lane/EPA
fot.Justin Lane/EPA

Od 2012 r. Google pracuje nad technologiami mającymi wydłużyć czas pracy baterii litowo-jonowych. Koncern prowadzi też badania nad ogniwami nowego typu, które w przyszłości znajdą zastosowanie np. w urządzeniach elektronicznych – podaje “Wall Street Journal”.

REKLAMA

Dziennik informuje, że pod koniec 2012 roku zespół prowadzony przez byłego eksperta koncernu Apple Ramesha Bhardwaja rozpoczął testy dostępnych na rynku baterii, które po modernizacji miały mieć zastosowanie w urządzeniach produkowanych przez koncern Google. Rok później rozpoczęły się prace nad stworzeniem własnych ogniw – podkreśla “WSJ”.

Amerykańska gazeta dodaje, że grupa badawcza składa się zaledwie z czterech osób i działa w ramach laboratorium Google X. Zdaniem “WSJ” koncern chce wykorzystać nowe baterie w innych projektach m.in. z dziedziny komunikacji, opieki zdrowotnej czy robotyki. Niska wydajność tradycyjnych baterii wpłynęła m.in. na krótki czas pracy pierwszej wersji inteligentnych okularów firmy – Google Glass i dlatego koncern chce wyeliminować ten problem.

“Google chce wziąć sprawy w swojej ręce i stać się panem swojego losu w ramach łańcucha dostaw komponentów. Ich inwestycje w drony, samochody i inne projekty wymagają lepszych baterii” – ocenił szef działu inwestycji firmy Formation 8 Lior Susan w rozmowie z “WSJ”.

Jednym z założeń jest stworzenie baterii, w których energia elektryczna byłaby przewodzona w ciele stałym, a nie, jak do tej pory było, w cieczy. Dzięki temu możliwe byłoby wyprodukowanie cienkich i bezpieczniejszych akumulatorów. Takie baterie byłyby produkowane w cienkich, elastycznych warstwach, dzięki czemu miałyby zastosowanie w urządzeniach mobilnych i pomogłyby w dalszej miniaturyzacji urządzeń.

Jednocześnie prowadzone są intensywne badania nad zwiększeniem pojemności i jakości tradycyjnych baterii litowo-jonowych, które obecnie są wykorzystywane w większości urządzeń elektronicznych. Zdaniem “WSJ” Google pracuje nad zastosowaniem takich materiałów jak grafit, dzięki któremu możliwe będzie większe absorbowanie ciepła baterii, a co za tym idzie – wydłużenie ich czasu pracy.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA