REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Włochy. Fauci: to dopiero początek pandemii

Włochy. Fauci: to dopiero początek pandemii

-

“To dopiero początek pandemii”, “koronawirus jest nadal silny” – powiedział dziennikowi “Corriere della Sera” amerykański epidemiolog  dr Anthony Fauci. Ocenił, że mimo wad Światowa Organizacja Zdrowia, z której USA wyszły, jest potrzebna.

W opublikowanym w czwartek wywiadzie dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych oświadczył: “Jeśli wszystkie kraje nie wprowadzą kroków, by zahamować wirusa, musimy oczekiwać jego jeszcze większego szerzenia”.

REKLAMA

Fauci przyznał, że w Stanach Zjednoczonych epidemia nie jest jeszcze pod kontrolą. Poza tym “obserwujemy wielkie ogniska w Brazylii, w RPA i w Azji”.

“To znaczy, że jesteśmy dopiero na początku pandemii, która – co bardzo prawdopodobne – jeszcze się pogorszy, zanim sytuacja ulegnie poprawie” – ocenił amerykański ekspert.

Jego zdaniem nie ma żadnych dowodów na to, że wirus słabnie, wbrew temu, co utrzymują niektórzy naukowcy, między innymi we Włoszech.

Koronawirus “zostanie z nami przez długi okres” – ostrzegł. Fauci wyraził opinię, że wielu młodych ludzi w różnych krajach nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczna jest trwająca pandemia.

“Są błędnie przekonani, że wirus nie dotknie ich w poważny sposób. Chodzi jednak o to, że przyczyniają się do szerzenia się zakażeń wśród osób najsłabszych” – powiedział doradca prezydenta USA.

Odnosząc się do decyzji Trumpa o wycofaniu USA ze Światowej Organizacji Zdrowia, Fauci oświadczył: “Uważam, że WHO jest niedoskonałą organizacją z wieloma słabościami. Potrzebuje głębokiej poprawy. Pozostaje jednak ważną organizacją, której świat potrzebuje”.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks