Przedsiębiorstwo Home Depot Inc. stało się kolejnym obiektem elektronicznej kradzieży personalnych informacji o klientach używających kart kredytowych i debetowych. Kilka banków ma dowody na to, że sklepy padły ofiarą gigantycznego przestępstwa cybernetycznego.
Jak informuje „Wall Street Journal”, w ramach dochodzenia Home Depot ściśle współpracuje z bankami i agencjami ścigania przestępczości. Strona internetowa KrebsOnSecurity cytuje informacje z Home Depot, jednak przedsiębiorstwo nie wydało żadnego oficjalnego komunikatu. Krebs sugeruje, że cyberwłamania dokonała ta sama grupa hakerów rosyjskich i ukraińskich, która niedawno ukradła dane z komputerów firm Target, Sally Beauty i P.F. Chang’s.
Nie wiadomo jeszcze, jak dużo danych dostało się w ręce przestępców. Ustalono, iż ataku dokonano w kwietniu i maju tego roku i że potencjalnie zagrożonych kradzieżą danych jest znacznie więcej klientów niż w przypadku Targetu, gdzie ofiarą włamania padło 40 mln klientów.
Groźba włamania cybernetycznego jest realna dla wszystkich przedsiębiorstw handlu detalicznego. Nieco bezpieczniejsze są małe firmy, w których przestępcy mają mniej do zyskania przy tym samym nakładzie pracy i podobnym ryzyku schwytania.
Home Depot w całym kraju ma 2 200 sklepów. (kc)
fot.Cj Gunther/EPA