REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Władze: zmarły chłopiec z Gwatemali był chory na grypę

Władze: zmarły chłopiec z Gwatemali był chory na grypę

-

Ośmioletni chłopiec z Gwatemali, który został zatrzymany wraz z ojcem przy próbie nielegalnego przedostania się do USA i zmarł w szpitalu, chorował na grypę, ale do wskazania przyczyny zgody potrzebne są dalsze badania – poinformowały władze stanu Nowy Meksyk.

Ośmioletni Felipe Gomez Alonzo zmarł we wtorek w szpitalu; lekarze stwierdzili u niego takie objawy, jak kaszel, wymioty i gorączka.

REKLAMA

2147483647 clicks

Według oświadczenia straży granicznej chłopiec przebywał w poniedziałek wraz z ojcem w areszcie, gdy jeden z funkcjonariuszy zauważył u niego symptomy choroby. Felipe został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili u niego zwykłe przeziębienie z gorączką, po czym go wypisali. Wieczorem chłopiec zaczął wymiotować i ponownie trafił do szpitala, gdzie we wtorek wcześnie rano zmarł.

Według MSW Gwatemali chłopiec wraz ojcem przedostali się z Meksyku do USA w pobliżu miasta El Paso w Teksasie 18 grudnia, a 23 grudnia obaj zostali przetransportowani do aresztu straży granicznej w Alamogordo w Nowym Meksyku.

Na początku grudnia pochodząca również z Gwatemali siedmioletnia Jakelin Caal zmarła kilka dni po zatrzymaniu wraz z ojcem przez straż graniczną USA w Nowym Meksyku. Jako przyczynę śmierci wskazano niewydolność wątroby spowodowaną odwodnieniem organizmu, będącym z kolei efektem wysokiej gorączki.

Oba przypadki są przedmiotem dochodzenia.

Śmierć dziewczynki wzmogła głosy krytyki w kierunku administracji Donalda Trumpa w związku ze stosowanymi przez nią metodami zwalczania nielegalnej imigracji, zwłaszcza przetrzymywaniem dzieci w aresztach. Administracja mówi z kolei, że śmierć Caal dowodzi, jak niebezpieczne są podejmowane przez rodziców z małymi dziećmi próby nielegalnego przedostania się do USA.

Według CNN po śmierci chłopca straż graniczna Nowego Meksyku zdecydowała się zmienić procedury przy zatrzymywaniu i przetrzymywaniu nieletnich nielegalnych imigrantów, a zwłaszcza prowadzić dodatkowe kontrole medyczne zatrzymanych dzieci poniżej 10. roku życia.(PAP)

fot.Alejandro Zepeda/EPA-EFE/REX/Shutterstock

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2131887929 views

REKLAMA

REKLAMA

2131887944 views

REKLAMA

REKLAMA

2133684264 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

REKLAMA

2131887954 views

REKLAMA

2131887957 views

REKLAMA

2131887961 views