REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wietnamczyk z Al-Kaidy skazany za planowanie zamachu

Wietnamczyk z Al-Kaidy skazany za planowanie zamachu

-

fot.Yahya Arhab/EPA
fot.Yahya Arhab/EPA

33-letni Wietnamczyk należący do Al-Kaidy został w piątek skazany przez sąd w Nowym Jorku na 40 lat więzienia za planowanie zamachu na londyńskim lotnisku Heathrow. Przyznał się do stawianego mu zarzutu działalności terrorystycznej.

REKLAMA

Minh Pham, z wykształcenia grafik, większość życia spędził w Wielkiej Brytanii. W grudniu 2010 roku wyjechał do Jemenu, gdzie przeszedł szkolenie paramilitarne w obozie Al-Kaidy. Po powrocie do Wielkiej Brytanii w lipcu 2011 roku zaczął planować samobójczy zamach na obywateli amerykańskich i izraelskich przybywających na Heathrow.

Siły bezpieczeństwa zatrzymały go, zanim zdołał zrealizować swoje plany. Został wydany do USA, by mógł stanąć przed amerykańskim sądem. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks