REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWielu funkcjonariuszy straży Kapitolu rozważa odejście z pracy

Wielu funkcjonariuszy straży Kapitolu rozważa odejście z pracy

-

Po zamieszkach z 6 stycznia w budynkach Kongresu wielu funkcjonariuszy straży Kapitolu rozważa przejście na emeryturę lub rozpoczęcie pracy w innych służbach – powiedział w poniedziałek szef reprezentującego ich związku zawodowego Gus Papathanasiou.

“Wielu funkcjonariuszy uprawnionych do przejścia na emeryturę poważnie zastanawia się nad złożeniem stosownych dokumentów. Od 6 stycznia kilku oficerów już przeszło na emeryturę” – przekazał Papathanasiou. Część młodszych strażników Kapitolu – jak dodał – rozważa przejście do innych służb mundurowych.

REKLAMA

Szef związku za problem uznał “brak zaufania do naszego kierownictwa, które wyraźnie zawiodło nas 6 stycznia” i powiedział, że inne agencje “oferują lepsze warunki pracy”. Wezwał Kongres do ich poprawienia, by “stawić czoła zwiększonemu zagrożeniu bezpieczeństwa”.

Straż Kapitolu jest krytykowana za reakcję na atak z 6 stycznia, gdy zwolennicy byłego prezydenta Donalda Trumpa siłą wtargnęli do gmachu parlamentu. Tłum przerwał zatwierdzanie przez Kongres wyborczej wygranej Demokraty Joe Bidena, parlamentarzyści zostali ewakuowani.

W zamieszkach zginęło pięć osób, w tym oficer straży Kapitolu. Po szturmie dwóch funkcjonariuszy popełniło samobójstwo. W związku z atakiem zarzuty postawiono setkom osób.

Z zeznań byłych funkcjonariuszy wyłania się ochrona Kapitolu zaskoczona liczbą uczestników zamieszek 6 stycznia oraz ich przygotowaniem i komunikacją. Problem stanowił też przepływ między służbami informacji wywiadowczych, dotyczących ostrzeżeń przed szturmem. (PAP)

REKLAMA

2129141028 views

REKLAMA

REKLAMA

2129141043 views

REKLAMA

REKLAMA

2130937363 views

REKLAMA

2129141053 views

REKLAMA

2129141056 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129141060 views