REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWiększość Amerykanów popiera protesty i nie zgadza się z Trumpem

Większość Amerykanów popiera protesty i nie zgadza się z Trumpem

-

Większość Amerykanów popiera protesty, których zarzewiem była śmierć zatrzymanego przez policję w Minneapolis nieuzbrojonego Afroamerykanina. Jak wynika z sondażu Reuters / Ipsos badani krytycznie oceniają reakcję prezydenta Donalda Trumpa na protesty.

Przeprowadzony w poniedziałek i wtorek sondaż opinii publicznej wykazał, że 64 proc. dorosłych Amerykanów z „życzliwością” odniosło się do uczestników protestów, 27 proc. jest im przeciwna, a 9 proc. nie miało zdania na ich temat.

Ponad 55 proc. ankietowanych Amerykanów nie poparło sposobu w jaki Trump próbuje radzić sobie z protestami. 40 proc. „zdecydowanie” nie zaaprobowała jego postępowania. Z aprobatą spotkał się u jednej trzeciej badanych, jest to jednak niższy odsetek od 39 proc. Amerykanów akceptujących jego prezydenturę.

REKLAMA

W opinii mniej niż jednej czwartej Amerykanów biorących udział w sondażu, przemoc wobec protestujących była właściwą reakcją władz.Ich zdaniem towarzyszące demontracjom niszczenie mienia podważyło wiarygodność demonstrantów i całego protestu.

Badani są zdania, że protesty pogłębiły poczucie kryzysu w kraju przytłoczonym pandemią koronawirusa, i przyczynią sie do spowolnienia gospodarki.

Wyniki sondażu wskazują, zdaniem badaczy, na ryzyko polityczne Donalda Trumpa, który przyjął twarde stanowisko wobec protestów i zapowiedział wprowadzenie armii dla ich stłumienia, zwiększając tym samym szanse Joe Bidena ,kandydata demokratów w jesiennych wyborach prezydenckich.

Odrębny sondaż Reuters / Ipsos odnotował przewagę Bidena nad Trumpem wśród zarejestrowanych wyborców. Wzrosła do 10 punktów procentowych, co stanowi największy odsetek od początku kwietnia, kiedy to były wiceprezydent stał się prawdopodobnym kandydatem swej partii.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2114994442 views

REKLAMA

2114994674 views

REKLAMA

REKLAMA

2116791064 views

REKLAMA

2114994814 views

REKLAMA

2114994913 views

REKLAMA

2114995021 views