REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wiejskie powiaty z Kolorado chcą stworzyć nowy stan

Wiejskie powiaty z Kolorado chcą stworzyć nowy stan

-

Kilka wiejskich, w zdecydowanej większości republikańskich powiatów z północnej i północno- wschodniej części Kolorado, chce odłączyć się od stanu i stworzyć nowy o nazwie Północne Kolorado.

fot. Bo Insogna/Flickr
fot. Bo Insogna/Flickr

REKLAMA

Mieszkańcy tego regionu mają dość praw zatwierdzonych w tym roku przez stanowych demokratów.

Główny promotor secesji, komisarz powiatu Weld Sean Conway, zorganizował konferencję, na której przedstawiciele władz powiatów Weld, Morgan, Logan, Sedgwick, Phillips, Washington, Yuma i Kit Carson opowiedzieli się za odłączeniem od Kolorado. Zatwierdzone ostatnio prawa, w tym zaostrzenie kontroli broni, kary za brutalne obchodzenie się z bydłem oraz nowe regulacje w sprawie produkcji gazu i ropy naftowej wiejskie powiaty uznały za wypowiedzenie wojny i bezmyślne niszczenie ich stylu życia.

“Ignorują nas, nie słuchają tego, co mamy do powiedzenia. Musimy wziąć sprawy we własne ręce” – powiedział Conway. Projekt ten na pewno upadnie, tak jak upadły próby odłączenia się od stanu podejmowane z podobnych jak w Kolorado pobudek: w Vermont, Tennessee, Kentucky, Maine i West Wirginia.

Na przestrzeni ostatnich 150 lat żaden z tych stanów nie uległ podziałowi. Według Conwaya nie znaczy to wcale, że plan nie jest dobry.

Po raz ostatni doszło do takiej sytuacji w 1863 roku w czasie wojny domowej, gdy z terytorium Wirginii wydzielono Zachodnią Wirginię.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks