REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wiceprezydent USA w Brukseli i Monachium omówi pomoc dla Ukrainy

Wiceprezydent USA w Brukseli i Monachium omówi pomoc dla Ukrainy

-

Wiceprezydent USA Joe Biden w tym tygodniu spotka się w Brukseli i Monachium z przywódcami UE, z którymi będzie rozmawiał o możliwości zwiększenia bezpieczeństwa i pomocy finansowej dla Ukrainy oraz zaostrzenia sankcji gospodarczych wobec Rosji.

O planach Bidena poinformowali w środę wysocy rangą przedstawiciele amerykańskiej administracji.

REKLAMA

Biden w czwartek wyleci z Waszyngtonu i uda się z trzydniową wizytą do Europy. Najpierw odwiedzi Brukselę, gdzie spotka się z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem i szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Następnie amerykański wiceprezydent uda się do Niemiec, by wziąć udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. W sobotę Biden będzie rozmawiał z niemiecką kanclerz Angelą Merkel oraz ukraińskim prezydentem Petro Poroszenką. To trójstronne spotkanie “pozwoli przywódcom omówić konflikt między Rosją a Ukrainą oraz zagraniczne wsparcie” – powiedział anonimowy przedstawiciel władz USA, cytowany przez agencję AFP.

USA rozważają zaopatrywanie Ukrainy w broń, by pomóc władzom w walce z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju. Nominowany przez prezydenta Baracka Obamę na szefa Pentagonu Ashton Carter powiedział w środę, że “bardzo skłania się” ku dostarczeniu przez USA sprzętu wojskowego, w tym broni, Ukrainie.

W Monachium Biden najpewniej spotka się też z irackim premierem Hajderem al-Abadim oraz przywódcą irackich Kurdów Masudem Barzanim, z którymi omówi walkę z dżihadystami z Państwa Islamskiego. Ta organizacja w ostatnim czasie zajęła spore obszary Iraku i Syrii.(PAP)

fot.EPA/Maurizio Gambarini

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks