REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wiceprezydent Pence: USA zaniepokojone przemocą na wschodzie Ukrainy

Wiceprezydent Pence: USA zaniepokojone przemocą na wschodzie Ukrainy

-

Wiceprezydent USA Mike Pence mówił w wywiadzie dla telewizji ABC o zaniepokojeniu eskalacją przemocy na wschodzie Ukrainy. Tłumaczył, że sprawa sankcji wobec Rosji zależy od postawy Moskwy i powinna się wyjaśnić w nadchodzących miesiącach.

“Obserwujemy i jesteśmy bardzo zaniepokojeni narastaniem przemocy na wschodniej Ukrainie” – zapewnił Pence. Nie odpowiedział jednak na pytanie, czy prezydent Donald Trump wyraził to w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w ubiegłym tygodniu. Ujawnił jednak, że obaj przywódcy rozmawiali o kryzysie na Ukrainie, o czym Biały Dom nie wspomniał w oficjalnym komunikacie po rozmowie.

REKLAMA

Zapytany, czy Stany Zjednoczone utrzymają sankcje wobec Rosji do czasu, gdy przestanie ona naruszać zawieszenie broni na Ukrainie, wiceprezydent USA odparł: “Sądzę, że jest to pytanie, które znajdzie odpowiedź w najbliższych miesiącach; to zależy…”.

Wiceprezydent dodał, że jest to zależne od tego, “czy będą zmiany w postawie Rosji i czy powstanie, być może, okazja do działania we wspólnym interesie”, ponieważ priorytetem dla Donalda Trumpa jest “dalsze niszczenie Państwa Islamskiego (IS) w miejscu, gdzie powstało”.

“Rosja jest wspólnie (z nami) zainteresowana radykalną rozprawą z islamskim terroryzmem, zwłaszcza z IS, i powstaje możliwość współdziałania. Sądzę, ze prezydent szuka możliwości współpracy. Sądzę, że prezydent szuka możliwości nowego początku w naszych stosunkach” – powiedział Pence. (PAP)

Na zdj.: wiceprezydent Mike Pence fot.Chip Somodevilla/Pool/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks