REKLAMA

2133145187 views

REKLAMA

2133145186 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wiceprezydent Harris chce, by Kongres przyjął ustawy w sprawie kontroli dostępu do...

Wiceprezydent Harris chce, by Kongres przyjął ustawy w sprawie kontroli dostępu do broni

-

Wiceprezydent USA Kamala Harris powiedziała w środę w wywiadzie dla telewizji CBS News, że Kongres powinien przyjąć ustawy dotyczące kontroli dostępu do broni, niezależnie od ewentualnego dekretu prezydenckiego w tej sprawie.

Harris nakłania Kongres do wprowadzenia bardziej restrykcyjnych przepisów regulujących dostęp do broni po dwóch strzelaninach, do jakich doszło w ostatnich dniach w Georgii i Kolorado.

REKLAMA

Wiceprezydent podkreśliła, że przyjęcie stosownego prawa spowoduje, że przepisy dotyczące sprzedaży broni będą trwałe. Dodała, że w Stanach Zjednoczonych powinny obowiązywać ujednolicone i uniwersalne zasady sprawdzania osób ubiegających się o pozwolenia na broń, bądź jej zakup.

We wtorek prezydent USA Joe Biden wezwał Izbę Reprezentantów, by szybko przyjęła ustawę o kontroli dostępu do broni. Harris zwróciła się w środę do Senatu – gdzie Demokraci, partia prezydenta, mają tylko nieznaczną większość – aby również zagłosowali za takimi regulacjami.

W poniedziałek w supermarkecie w Boulder w stanie Kolorado młody mężczyzna zastrzelił 10 osób; był wśród nich policjant, który przybył na miejsce zbrodni. Podejrzany o zabójstwa mężczyzna został ranny w wymianie ognia i aresztowany.

Tragedia w Boulder była drugą strzelaniną, która wstrząsnęła USA w ciągu zaledwie tygodnia. 16 marca w trzech różnych miejscach aglomeracji Atlanty (stan Georgia) zginęło osiem osób, w tym sześć kobiet pochodzenia azjatyckiego. Oskarżonym o zabójstwa jest także młody mężczyzna. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Wiceprezydent Harris prawie w każdym publicznym wystąpieniu kompromituje siebie, Amerykę i obywateli głusujących na Bidena. Na każde trudne pytanie jej odpowiedzią jest niepochamowany wybuch śmiechu. Bardzo często używa w odpowiedzi słów “Let’s Be Clear” i wśród komentatorów zyskuje już przydomek o tej samej nazwie. Jeżeli chodzi o kontrolę broni, to Ameryka bardziej potrzebuje kontroli idiotów, których tworzy poprawność polityczna, cancel culture, amerykańskie szkolnictwo, amerykańskie wyższe uczelnie i zdecydowana większość działań partii, która tylko przez poprawność polityczną nazywaną jest nadal demokratyczną, a tak naprawdę wprowadza ustrój totalitarny w USA.

REKLAMA

2129781348 views

REKLAMA

REKLAMA

2129781363 views

REKLAMA

REKLAMA

2131577683 views

REKLAMA

2129781373 views

REKLAMA

2129781376 views

REKLAMA

2129781380 views