REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Wiceprezydent Biden uda się do Kijowa na inaugurację Poroszenki

Wiceprezydent Biden uda się do Kijowa na inaugurację Poroszenki

-

Wiceprezydent USA Joe Biden uda się do Kijowa na inaugurację nowego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki – poinformował w poniedziałek Biały Dom. 

Wiceprezydent USA Joe Biden fot.Yuri Maximov/PAP/EPA
Wiceprezydent USA Joe Biden fot.Yuri Maximov/PAP/EPA

Inauguracja Poroszenki, który otrzymał w wyborach 25 maja 54,7 proc. głosów, odbędzie się w sobotę, 7 czerwca.

Biden weźmie udział w tej uroczystości i spotka się też z innymi ukraińskimi przywódcami, z którymi będzie omawiać sytuację na wschodzie kraju oraz “metody, jakimi Stany Zjednoczone mogą wspomóc demokratyczne instytucje (Ukrainy) oraz pchnąć gospodarkę kraju na właściwe tory” – głosi komunikat Białego Domu.

Po raz ostatni wiceprezydent odwiedził Ukrainę w kwietniu, by zademonstrować poparcie Waszyngtonu dla nowego rządu w Kijowie – przypomina AP.

Jeszcze przed inauguracją ukraiński prezydent elekt uda się w swą pierwszą po wyborach podróż zagraniczną. Jej celem będzie Polska, dokąd zaprosił go prezydent Bronisław Komorowski na obchody Święta Wolności 4 czerwca.

Pierwszą wizytę w charakterze prezydenta Poroszenko złoży w Brukseli.

W kampanii wyborczej Poroszenko był wierny swym poglądom proeuropejskim. Wypowiadał się jednak przeciwko wejściu Ukrainy do NATO, na co jego zdaniem jest jeszcze za wcześnie, gdyż pogłębiłoby to podziały w społeczeństwie.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks