REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Weterani nagrodzili kobietę, która podczas protestów ratowała flagę USA

Weterani nagrodzili kobietę, która podczas protestów ratowała flagę USA

-

Grupa byłych wojskowych ze stanu Waszyngton przyznała grant dla aktywistki ruchu “Black Lives Matter”, która uratowała amerykańską flagę przed spaleniem podczas czerwcowego protestu w Spokane.

Grant, który uroczyście przekazano 20-latce, opiewa na kwotę ponad 2,6 tys. dol. Lysa Cole uczestniczyła w antyrasistowskim proteście w Spokane 7 czerwca. Widząc podpalaną flagę USA, ugasiła ogień i podniosła ją z ziemi.

REKLAMA

Na protest kobieta przyniosła ze sobą transparent na którym z jednej strony napisała “Black Lives Matter”, a z drugiej “Nienawiść nie uczyni Ameryki wielką”.

“Mówienie ‘Black Lives Matter’ nie jest równoznaczne z mówieniem ‘Nienawidzę Ameryki'” – tłumaczyła później lokalnej stacji telewizyjnej Cole. Podkreśliła przy tym, że “Ameryka została stworzona jako miejsce równych szans dla wszystkich”.

Stowarzyszenie weteranów w Spokane zwróciło uwagę na czyn młodej kobiety. “To jest typ przywódcy, którego chcemy w przyszłości. To jest ktoś, kto dba o wszystkich obywateli” – powiedział David Melges, jeden z byłych wojskowych. “(Cole) stanęła w obronie każdego, kto kiedykolwiek walczył o tę flagę” – dodał.

Cole chce studiować psychologię i prawo. W przyszłości zamierza pomagać ofiarom handlu ludźmi. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks