REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWbrew zapowiedziom Trump pojawił się na sesji klimatycznej ONZ

Wbrew zapowiedziom Trump pojawił się na sesji klimatycznej ONZ

-

Wbrew zapowiedziom Donald Trump pojawił się w poniedziałek na sesji klimatycznej ONZ. Były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg podziękował za to prezydentowi i dodał, że liczy iż wpłynie to na politykę dotyczącą zmian klimatycznych.

Trump nie zamierzał pojawić się na szczycie i miał w tym czasie wygłosić przemówienie na spotkaniu poświęconym prześladowaniom na tle religijnym, w szczególności chrześcijan.

REKLAMA

Prezydent, który przybył do Nowego Jorku w niedzielę, ma spotkać się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, premierem Pakistanu Imranem Khanem, premier Nowej Zelandii Jacindą Ardern, premierem Singapuru Lee Hsien Loongiem, prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim i prezydentem Korei Płd. Mun Dze Inem.

We wtorek Trump ma wygłosić przemówienie podczas debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jego wystąpienie według źródeł w administracji ma dotyczyć suwerenności i niepodległości USA, a także ochrony wolności religijnych. Następnie zaplanowane są spotkania Trumpa z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, premierem Indii Narendrą Modim i prezydentem Iraku Barhamem Salihem.

Swój pobyt w Nowym Jorku amerykański prezydent zakończy w środę konferencją prasową. Powrót do Waszyngtonu zaplanowany jest na czwartek.

W poniedziałek w Nowym Jorku odbywa się szczyt klimatyczny, zorganizowany w przeddzień debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wezmą w nim udział przywódcy ok. 60 krajów. (PAP)

fot.HAYOUNG JEON/EPA-EFE/Shutterstock

REKLAMA

2118863498 views
Poprzedni artykułZawód: naczelnik
Następny artykułCasting do sztuki „Skiz” w PNA

REKLAMA

2118863597 views

REKLAMA

REKLAMA

2120659953 views

REKLAMA

2118863672 views

REKLAMA

2118863734 views

REKLAMA

2118863790 views