REKLAMA

2129309763 views

REKLAMA

2129309762 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWaszyngton potępił atak, w którym zginęło palestyńskie dziecko

Waszyngton potępił atak, w którym zginęło palestyńskie dziecko

-

Spalong dom, w którym zginęło dziecko fot.Alaa Badarneh/EPA
Spalong dom, w którym zginęło dziecko fot.Alaa Badarneh/EPA

USA potępiły “atak terrorystyczny”, w którym zginął w piątek półtoraroczny chłopiec palestyński na Zachodnim Brzegu w domu podpalonym przez żydowskich osadników z okolic Nablusu. Wezwały Izraelczyków i Palestyńczyków, by powstrzymali się od eskalacji przemocy.

REKLAMA

Stany Zjednoczone “potępiają jak najsurowiej (…) brutalny atak terrorystyczny” na okupowanym Zachodnim Brzegu, który spowodował śmierć palestyńskiego dziecka; spłonęło żywcem w swym domu wskutek zbrodniczego czynu popełnionego przez izraelskich ekstremistów” – stwierdza w ogłoszonym w piątek oświadczeniu amerykański Departament Stanu.

“Witamy z zadowoleniem rozkaz wydany siłom bezpieczeństwa przez izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, aby użyły wszelkich środków w celu ujęcia morderców i postawienia ich przed obliczem sprawiedliwości” – głosi oświadczenie.

W pożarze, który wywołali żydowscy osadnicy, obrzucając granatami zapalającymi dwa domy mieszkalne w osiedlu Duma, w północnej części Zachodniego Brzegu nieopodal Nablusu, zginął półtoraroczny chłopiec i zostali ciężko ranni jego czteroletni brat Ahmad oraz rodzice – 32-letni Saed i 27-letnia Riha.

Stosunki między Stanami Zjednoczonymi a ich izraelskim sojusznikiem bardzo poważnie się ochłodziły po zerwaniu przed rokiem bezpośrednich rozmów palestyńsko-izraelskich, a następnie po podpisaniu porozumienia nuklearnego między wielkimi mocarstwami a Iranem.

Waszyngton już niejednokrotnie krytykował kolonizację terytoriów palestyńskich przez Izrael, jednak nie podważyło to dotąd amerykańsko-izraelskiego sojuszu wojskowego i dyplomatycznego – podkreśla agencja AFP.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2121571941 views

REKLAMA

REKLAMA

2121571961 views

REKLAMA

REKLAMA

2123368281 views

REKLAMA

2121571972 views

REKLAMA

2121571981 views

REKLAMA

2121571985 views