REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWaszyngton potępia „jawny akt terroryzmu” przeciwko premierowi Iraku

Waszyngton potępia „jawny akt terroryzmu” przeciwko premierowi Iraku

-

Stany Zjednoczone potępiły w sobotę atak drona na rezydencję irackiego premiera Mustafy al-Kadhimiego w Bagdadzie ofiarując pomoc w śledztwie i ściganiu sprawców ataku.

„Ten jawny akt terroryzmu, który zdecydowanie potępiamy, był wymierzony w serce państwa irackiego” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Departamentu Stanu Ned Price.

REKLAMA

„Jesteśmy w bliskim kontakcie z irackimi siłami bezpieczeństwa odpowiedzialnymi za utrzymanie suwerenności i niezależności Iraku i zaoferowaliśmy naszą pomoc w ich śledztwie w sprawie tego ataku”.

Dron załadowany materiałami wybuchowymi trafił w rezydencję irackiego premiera w Bagdadzie w niedzielę. Wojsko irackie nazwało atak próbą zamachu, z którego Kadhimi wyszedł bez szwanku.

Oficjalne konto Kadhimiego na Twitterze informuje, że premier jest bezpieczny i wzywa do spokoju.

Atak, który według źródeł bezpieczeństwa zranił kilku członków ochrony osobistej premiera, nastąpił po gwałtownych protestach w stolicy Iraku w związku z wynikiem wyborów parlamentarnych w zeszłym miesiącu. 

Żadna grupa nie przyznała się do ataku na rezydencję w ufortyfikowanej Zielonej Strefie Bagdadu, w której mieszczą się budynki rządowe i zagraniczne ambasady.

Dwóch irackich urzędników, pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedziało AP, że ich zdaniem atak został przeprowadzony przez zwolenników proirańskiej szyickiej milicji, którzy nie uznali wyników ostatnich wyborów parlamentarnych w Iraku.(PAP)

REKLAMA

2095891608 views

REKLAMA

REKLAMA

2095891841 views

REKLAMA

2097688237 views

REKLAMA

2095891991 views

REKLAMA

2095892092 views

REKLAMA

2095892203 views