REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Waszyngton podpisał umowę z Moderną ws. szczepionki przeciwko COVID-19

Waszyngton podpisał umowę z Moderną ws. szczepionki przeciwko COVID-19

-

Prezydent Donald Trump ogłosił we wtorek, że rząd kupi 100 milionów dawek eksperymentalnej szczepionki Moderna przeciwko koronawirusowi. Testy przeprowadzane na ludziach znajdują się obecnie na końcowym etapie.

“Inwestujemy w rozwój i produkcję sześciu najlepszych szczepionek, aby zapewnić ich szybką dostawę. Wojsko jest gotowe do działania, jest gotowe dostarczyć szczepionkę Amerykanom, gdy tylko zostanie ona w pełni zatwierdzona przez FDA (Agencję ds. Leków i Żywności), a jesteśmy bardzo blisko tego zatwierdzenia” – mówił Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu.

REKLAMA

Amerykańska firma biotechnologiczna Moderna poinformowała w osobnym oświadczeniu, że umowa na jej szczepionkę o wartości 1,53 mld USD umożliwi władzom federalnym opcję zakupu do 400 milionów dodatkowych dawek.

Stany Zjednoczone zainwestowały już 955 milionów dolarów w rozwój szczepionek Moderna. Łączna kwota inwestycji sięga 2,48 mld dolarów – podała firma we wtorek w komunikacie prasowym.

Umowa Waszyngtonu z Moderną przychodzi w ślad za podobnymi porozumieniami zawartymi z gigantami farmaceutycznymi Pfizer, Johnson i Johnson oraz innymi producentami leków w sprawie potencjalnych szczepionek przeciwko Covid-19.

W Stanach Zjednoczonych zarejestrowano w ciągu ostatniej doby 53 029 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 1110 kolejnych zgonów – wynika najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Oznacza to, że od wybuchu pandemii zdiagnozowano w Stanach Zjednoczonych ponad 5 138 850 przypadków infekcji SARS-CoV-2. Zmarło w sumie 164 480 osób.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks