REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaWaszyngton. Czaputowicz o warszawskiej konferencji dot. wolności religijnej

Waszyngton. Czaputowicz o warszawskiej konferencji dot. wolności religijnej

-

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz wziął w środę w Waszyngtonie udział w kolacji Sojuszu na rzecz Wolności Religijnej. Poinformował na niej o międzynarodowej konferencji na rzecz wolności religii lub wyznania, która odbędzie się w lipcu w Warszawie.

Polski MSZ przekazał w środę, że w Warszawie w dniach w dniach 14-16 lipca 2020 r. we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi odbędzie się międzynarodowa konferencja na rzecz wolności religii lub wyznania.

REKLAMA

W rozmowie z polskimi dziennikarzami w Waszyngtonie Jacek Czaputowicz mówił, że podczas kolacji inaugurującej międzynarodowy Sojusz na rzecz Wolności Religijnej (Alliance to Advance International Religious Freedom) “zaprezentował uzgodnioną ze Stanami Zjednoczonymi inicjatywę” warszawskiej konferencji. Poświęcona ma być ona – dodał – “promocji wolności religijnych” oraz ochronie osób prześladowanych z powodów religijnych.

Zdaniem Czaputowicza to “tradycyjne zaangażowanie Polski” oraz “jeden z naszych priorytetów w polityce zagranicznej”.

Szef polskiego MSZ odnotował też, że w poprzednich dwóch edycjach konferencji organizowanych przez Stany Zjednoczone udział wzięli ministrowie spraw zagranicznych wielu państw. “Mamy nadzieję, że wielu z nich przyjedzie też do Warszawy” – stwierdził.

Odnosząc się do ogłoszonego przez prezydenta USA Donalda Trumpa bliskowschodniego planu pokojowego Czaputowicz oświadczył, że Polska “wzywa strony do rozmów i nieodrzucania a priori tej propozycji”. Zastrzegł, że w planie “na pewno będzie można jeszcze wiele wynegocjować i być może dokonać pewnych korekt”.

Szef polskiego MSZ przebywa z dwudniową wizytą w Waszyngtonie, gdzie przybył z Brazylii.

W czwartek w stolicy USA weźmie udział w Narodowym Śniadaniu Modlitewnym (National Prayer Breakfast). Uczestniczyć w nim będzie również m.in. prezydent Donald Trump, przedstawiciele administracji rządowej oraz członkowie Kongresu USA i korpusu dyplomatycznego.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2127215230 views

REKLAMA

REKLAMA

2127215247 views

REKLAMA

REKLAMA

2129011567 views

REKLAMA

2127215257 views

REKLAMA

2127215261 views

REKLAMA

2127215265 views