REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Waszyngton apeluje do obywateli USA, by opuścili Egipt

Waszyngton apeluje do obywateli USA, by opuścili Egipt

-

Waszyngton usilnie zachęca obywateli USA, by opuścili Egipt, apeluje też do osób, które planowały podróż do tego kraju, aby odłożyły ją ze względu na wstrząsające nim zamieszki – głosi czwartkowy komunikat Departamentu Stanu USA. 

W pobliżu meczetu Rabaa Adawiya, Kair fot. Ahmed Youssef/PAP/EPA
W pobliżu meczetu Rabaa Adawiya, Kair fot. Ahmed Youssef/PAP/EPA

REKLAMA

“Departament Stanu USA zawiadamia amerykańskich obywateli, że należy odłożyć podróże do Egiptu. Ci obywatele USA, którzy mieszkają w Egipcie powinni wyjechać ze względu na problemy społeczne i polityczne” w tym kraju – głosi komunikat wydziału konsularnego ministerstwa spraw zagranicznych USA.

Amerykanie mieszkający w Egipcie, “którzy zdecydują się wyjechać, powinni (…) to zrobić jak najszybciej” – informuje Departament Stanu, precyzując, że nie będzie organizował “ewakuacji” za pomocą samolotów czarterowanych przez rząd USA. Amerykański MSZ wezwał też obywateli USA, by unikali brania udziału w manifestacjach, nawet o charakterze pokojowym, ponieważ “cudzoziemcy mogą się stać podczas nich celem ataków”.

Personel ambasady USA w Kairze, który od obalenia prezydenta Mohammeda Mursiego 3 lipca pracuje w uszczuplonym do minimum składzie “nalega usilnie na wszystkich Amerykanów, którzy zdecydują się zostać w Egipcie, aby zastosowali się do nakazów” stanu wyjątkowego, wprowadzonego w środę przez rząd w Kairze.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks