REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka "Washington Post": USA przygotowują sankcje na Rosję za atak hakerski i otrucie...

“Washington Post”: USA przygotowują sankcje na Rosję za atak hakerski i otrucie Nawalnego

-

Władze Stanów Zjednoczonych przygotowują sankcje na Rosję w związku z cyberatakiem SolarWinds oraz próbą otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego – podaje we wtorek dziennik “Washington Post”, powołując się na źródła wśród urzędników w Waszyngtonie.

Sankcjami objęte mają być osoby odpowiedzialne za hakerski atak zwany SolarWinds, za którym – jak utrzymują władze w Waszyngtonie – stoją Rosjanie. Amerykanie nałożą je – jak informuje “Washington Post” – gdy uznają, że operacja “nie była równoznaczna z rodzajem szpiegostwa, które prowadzi także USA”.

REKLAMA

2147483647 clicks

Urzędnicy nad Potomakiem opracowują plan wzmocnienie środków cyberbezpieczeństwa, by utrudnić Rosji i innym państwom włamania do sieci sektora federalnego i prywatnego. Ofiarą cyberataku pod kryptonimem SolarWinds, który miał miejsce w ubiegłym roku, padło dziewięć amerykańskich agencji rządowych i około 100 prywatnych firm.

Kara za cyberatak ma być częścią szerszych kroków, mających na celu pociągnięcie Kremla do odpowiedzialności za inne działania, w tym użycie zakazanej broni chemicznej przeciw Nawalnemu. Portal Politico informował w poniedziałek, że Biały Dom planuje we współpracy z europejskimi sojusznikami nałożyć sankcje na Moskwę za próbę otrucia Nawalnego i jego uwięzienie.

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział w niedzielę, że odpowiedź Waszyngtonu wobec Moskwy “obejmie mieszankę narzędzi widocznych i niewidocznych i nie będą to po prostu sankcje”. Najważniejsze – jak podkreślił w wywiadzie dla telewizji CBS – jest to, że “upewnimy się, że Rosja zrozumie, gdzie Stany Zjednoczone wyznaczają granice”.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2131704089 views

REKLAMA

REKLAMA

2131704104 views

REKLAMA

REKLAMA

2133500424 views

REKLAMA

2131704114 views

REKLAMA

2131704117 views

REKLAMA

2131704121 views